Svatbín má nově opravenou klubovnu

Svatbín - Svatbínští rekonstruovali klubovnu. Budova má vyměněná okna i dveře. Došlo také k opravě fasády, žumpy i vodovodní přípojky. Kolem budovy je nově vybudovaný drenážní systém. Rekonstrukce je znatelná také uvnitř budovy. V interiéru je totiž nové sociální zařízení. Budova bude využívaná jako prostor pro místní aktivity spolků, ale také jako volební místnost. (

Očkují psy proti vzteklině

Malotice  - V neděli se uskuteční očkování psů proti vzteklině. V Maloticích bude zvěrolékař od 14.30 hodin do 15.00 hodin před obecním úřadem a ve Lhotkách od 15.30 hodin do 15.45 hodin před obecním domem ve Lhotkách. Zvěrolékař bude také domy obcházet. Nutné je mít očkovací průkaz.

Dojde ke změnám přerušení proudu

Kouřim  - Na základě oznámení energetické společnosti dochází ke změnám přerušení dodávky elektřiny. Dnes od půl osmé do půl šesté nepůjde elektřina v lokalitě Bukačov, Pášov, Strašík, Běšínov a v ulicích Dlouhá, Komenského, Krátká, Okružní pouze k cementárně, Rusko, Ruská, Růžová a Spojovací. V ulici Československé armády elektřina půjde. Zítra nepůjde proud od půl osmé, obnovení dodávky je však naplánované na půl páté odpoledne. Dodávka vysokého napětí bude přerušená v Bukačově a v ulicích Komenského, Okružní, Rusko,Ruská a Růžová. Původně plánované přerušení dodávky elektřiny na následující pondělí se ruší.

Nebezpečný odpad musí připravit ráno

Vitice - Nebezpečný odpad musí být na určeném stanovišti do sedmi hodin ráno svozového dne. Svoz nebezpečného odpadu je naplánovaný na 16. září. Věci je tak možné na svozové místo dopravit i v předvečer svozu. (

Odečtou vodoměry na třetí čtvrtletí

Ždánice - Od pátku do sobotu se uskuteční odečítání elektroměrů v obci. Každý den je naplánované od devíti hodin ráno do třetí hodiny odpoledne. Občané, kteří nebudou v těchto dnech k zastižení doma, by měli opsat stav vodoměru na lístek. Na něj by pak měli napsat své jméno a také číslo popisné. Lístek s těmito údaji pak občané musí vhodit do schránky u starosty nebo na obecním úřadě. Dále občané mohou stav vodoměru odeslat formou SMS nebo mailem ve tvaru číslo popisné a stav vodoměru.

Občan si stěžoval na hluk na náměstí

Kolín - Po půlnoci městští strážníci přijali stížnost na hluk na náměstí. Do telefonu zazněla domněnka, že zřejmě někdo mlátí do popelnic. Strážníci proto vyjeli na náměstí, kde byla parta montérů. Ti rozebírali ocelové pódium po hudební produkci. Ti strážníkům uvedli, že pódium musí být do rána rozebrané. Přislíbili, že budou rozebírat s ohledem na noční klid. Od té doby už jiné oznámení na rušení nočního klidu strážníci nezaregistrovali.

Monitor chtěl odvézt na nosiči

Kolín  - Na nosiči kola měl muž starý monitor a dráty. Věci vytáhl z kontejneru a ostatní odpadky odhazoval kolem sebe. To se nelíbilo jinému muži, který na něj zavolal městské strážníky. Muž odpad tedy vrátil zpět a nepořádek okolo kontejneru musel uklidit. Poté byl městskými policisty z místa vykázaný.