Křečhoř rozšířila čističku odpadních vod

Křečhoř - Obec v současné době kolauduje čističku odpadních vod. „Tu jsme rozšiřovali, aby obsáhla zhruba 500 osob," řekl k investici za 800 tisíc starosta Lubomír Šálek. Kanalizace tak dosáhne po celé Křečhoři, v Kamhajku už ale ne. Právě ale do Kamhajku je směrována výstavba nových rodinných domků. Jak bude tedy situace vyřešena? „Všechno bude na individuálních čističkách u jednotlivých domů," naznačil starosta. Kamhajek by se v dohledné době mohl značně rozrůst. „V jižní části Kamhajku byla započata výstavba 17 rodinných domů, v severní části je 36 parcel," popsal starosta rozšiřování obce.

Starý Kolín zrekonstruoval obecní rozhlas, napojili ho na počítač

Starý Kolín - Novým obecním rozhlasem se může pochlubit Starý Kolín. Před časem prošel rekonstrukcí, nyní je napojený na počítač, který tak hlášení v mnohém zjednodušuje.

Červené Pečky investují do základní školy, zateplení vyjde na 10 milionů korun

Červené Pečky - Největší letošní akcí v městysi Červené Pečky je investice do zateplení základní školy. „Náklady dosahují 10 milionů korun. Máme podanou žádost, stavět budeme, pokud vyjde dotace. Jinak by investice byla nad naše síly," řekl starosta Jan Dvořák. Obec se bude spolupodílet 15 procenty celkové ceny. „Je však možné, že se nám podaří akci vysoutěžit za výhodnější ceny, zájem stavebních firem je velký," řekl. Rekonstrukce se bude týkat výměny oken, dveří, zateplení pláště a stropní konstrukce, včetně opravy topných rozvodů.

Výtah na obecním úřadě je využívaný, pomáhá hlavně s návštěvou lékaře

Ratboř - Využití výtahu na obecním řadě je podle starosty Ratboře Milana Jeneše skutečně maximální. „Výtah hodně pomáhá lidem, kteří sem míří k lékaři, když ordinuje," řekl starosta. Ročně údržba výtahu vyjde zhruba na 10 tisíc korun, výtah musí totiž procházet pravidelnou kontrolou, zda vše funguje, jak má.

Kapacitu školy pro své děti nevyužili, tak místa nabídli dětem z okolních obcí

Starý Kolín - Instalace tepelného čerpadla a zateplení školy, včetně výměny oken. Taková akce se odehrála ve Starém Kolíně. „Od září máme tři třídy, kapacita mateřinky je aktuálně 74 dětí," řekl starosta Jaroslav Flegl. Kapacitu ale obec pro své potřeby nevyužila. „Proto jsme místa nabídli dětem z okolí," řekl starosta.

Radovesnice II by se mohly rozšířit, připravují nové stavební parcely

Radovesnice II - Obec Radovesnice II by se mohla v brzké budoucnosti rozšiřovat. „Vykoupili jsme pozemky a aktuálně připravujeme nové stavební parcely," řekl starosta obce Václav Janík.

Lošany získaly 40 tisíc korun za vedení kroniky, vybudují informační tabule

Lošany - Do konce dubna se musí vedení obce Lošany rozhodnout, zda se zúčastní soutěže Vesnice roku, které je pravidelným účastníkem. „Budeme to probírat příští týden na zastupitelstvu," řekl starosta Miroslav Jelínek. Vloni sice nezískali žádnou stuhu, ale vyhráli ocenění za vzorné vedení kroniky. S tím se pojí i finanční odměna 40 tisíc korun. „Podle smlouvy musíme peníze využít na takový účel, za který jsme je získali. Vybudujeme proto v Lošánkách informační tabule, které se týkají historie obce a tamějších památek," řekl starosta Miroslav Jelínek.

Na Pašince se dobuduje zbytek přípojek

Pašinka - Část kanalizačních přípojek je hotová, zbytek se bude dodělávat na jaře, jakmile to dovolí počasí. Takový je aktuální stav výstavby kanalizace, kterou v obci Pašinka vybudovali. „Náklady na akci byly ve výši 19 milionů korun," řekl starosta Miloš Flanderka.