V Olešce přednáší studenti teologie

Olešce -  Tento měsíc začal seminář o bibli z hlediska jejího významu pro lidstvo. Lidem, kteří mají o přednášky zájem, přednáší studenti teologické fakulty. Přednášky se nekonají v kostele vzhledem k počasí, ale v prostorách obecního úřadu.

Rušili noční klid, ostatní chtěli spát

Kolín - V půl třetí přijali městští policisté z Kolína hovor na tísňovou linku 156. V ulici Sladkovského si totiž obyvatelé stěžovali na hlasitou hudbu souseda a oni nemohou spát. Milovníka hlasité hudby navštívili strážníci a on přislíbil, že hudbu ztiší a omluvil se.

Letos chtějí zase pokračovat v opravách

Lhotky - V loňském roce se občané Lhotek dočkali nových komunikací. Ne všechny jsou však v současné době nové. Právě proto by vedení obce chtělo v opravách pokračovat také v tomto roce.

Čapli ho při krádeži

Kolín  - V odpoledních hodinách se rozhodl chlapík neplatit a projít s nákupem ven z obchodu. Načapala ho však ostraha, která zavolala strážníky. Muž se jim ke svému činu přiznal, nedokázal se však prokázat, a tak byl odvezený na služebnu státní policie. Tam už zůstal, jelikož se zjistilo, že je podezřelý z trestného činu.

Do mateřské školy se zapíší až v dubnu

Kostelec n. Č. l.  - Až v polovině dubna se uskuteční zápis do mateřinky v Kostelci. Zápis bude od 8.00 hodin do 13.00 hodin. S sebou byste měli mít průkaz totožnosti, doklad pro doložení trvalého bydliště, očkovací průkaz dítěte a samozřejmě jeho rodný list.

Chtějí se učit box, ne hrát fotbal

Brník  - Že na malých vesnických mohou kluci a muži hrát jenom fotbal? To už dávno není pravda. Například v Brníku chtějí založit boxerský kroužek.

Do konce měsíce budou mít peníze

Dolní Chvatliny  - Zastupitelé obce na svém zasedání schválili závazné ukazatele místní mateřinky. Částka, kterou zastupitelé schválili na provoz mateřské školičky, činí 280 tisíc korun. Peníze by na účet školky měly být převedené do konce tohoto měsíce.