Finanční úřady od pondělí prodloužily pracovní dobu

Kolínsko -  Už od pondělí je rozšířena pracovní době všech finančních úřadů. Rozšíření potrvá až do 2. dubna. Pracovní doba je prodloužena do 18.00 hodin. Na kolínském finančním úřadě navíc můžete daňová přiznání podávat nejen na podatelně, ale také na dalších třech přepážkách. Všechny finanční úřady budou navíc otevřeny také v sobotu 30. března od 8.00 hodin do 12.00 hodin.

Budou schvalovat převod zisku a výjimky v počtu dětí

Horní Kruty -  Dnes od 19.00 hodin je v Horních Krutech naplánované veřejné zasedání obecního zastupitelstva. Uskuteční se na starém obecním úřadě. Zastupitelé budou před zraky občanů hovořit o schválení převodu zisku, sponzorských příspěvků a výjimky počtu dětí v mateřské škole. Na programu je také zpráva o inventarizaci majetku obce za uplynulý rok. Chybět nebude ani diskuse.

Kouřimští budou aktualizovat strategický plán rozvoje města

Kouřim -  Zítra od 17.00 hodin se v sále radnice uskuteční pracovní schůzka k aktualizaci plánu rozvoje města. Témata schůzky jsou hned dvě. Jedním z nich je vzdělávání v Kouřimi a druhým bezpečnost ve městě.

V Barchovicích chystají volby do obecního zastupitelstva

Barchovice -  Občané si budou moci zvolit své nové zastupitele 13. dubna od 7.00 hodin do 22.00 hodin. Hlasovací lístky budou voličům předány nejpozději tři dny před konáním voleb. V den volby však mohou jednotliví voliči své hlasovací lístky obdržet také v volební místnosti, oznámila to současná starostka obce Helena Kurelová. Volby se v Barchovicích konají z důvodu rezignace některých členů zastupitelstva, díky které zastupitelstvo ztratilo usnášeníschopnost.

Bečváry předběžně informují o svozu nebezpečného odpadu

Bečváry -  Bečvárští předběžně informují o svozu nebezpečného odpadu, který se uskuteční 13. dubna. Podle harmonogramu svazu je první zastávka v 7.30 hodin v Bečvárech u sokolovny. V 8.20 hodin u autobusové zastávky v Poďousech. O pětadvacet minut později svezou nebezpečný odpad u separačních nádob v Červeném Hrádku. Deset minut po desáté se auto zastaví v Horních Jelčanech a 10.30 hodin v části obce Bečváry Hatě.

Zveřejnili termíny svozu popelnic na následující čtvrtletí

Přehvozdí -  Obecní úřad již zveřejnil termíny svozu komunálního odpadu, který je vždy jednou za čtrnáct dní. První z nich je 9. dubna, další 23. dubna. V květnu je svoz naplánovaný na 7. a 21. dubna. Na ten samý měsíc je naplánovaný také svoz nebezpečného odpadu. Jedná se však o předběžný termín. Informace o přesném čase svozu a místě budou zveřejněny později.

Připravte se, že příští čtvrtek nepůjde elektrický proud

Třebovle -  V Borku, Třebovli a Království se budou muset obejít bez elektrické energie. Příští čtvrtek v těchto obcích totiž nepůjde takřka po celý den. Dodávka elektřiny bude přerušena od 8.00 hodin ráno až do 18.00 hodin. Lidé by měli veškeré elektrické spotřebiče v domácnosti odpojit ze sítě, aby případně nedošlo k jejich poškození. Z hlediska bezpečnosti je navíc nutné zařízení distribuční soustavy i v době, kdy je dodávka elektřiny přerušena, považovat za zařízení pod napětím. 

Pytle na plastový odpad si můžete vyzvednout na obecním úřadě

Toušice -  Plastový odpad v Toušicích se koná vždy poslední pátek v měsíci. Tentokrát tedy vychází na 29. března. Před dům však dávejte pouze plné pytle. Pokud tentokrát pytel plný nemáte, nechte ho doma. V případě, že budete během měsíce potřebovat další, není problém si ho vyzvednout na Obecním úřadě v Toušicích.