Valná hromada bude v Bečvárech

Plaňany/ Bošice – Jednání valné hromady honebního společenstva Plaňany se uskuteční v úterý 18. prosince od 18.00 hodin v myslivně v Bošicích. Na programu mají myslivci hlavně volbu starosty a také místostarosty honebního výboru. Chybět nebude ani správa mysliveckého hospodáře. V rámci valné hromady dojde také k představení nových stanov. K dispozici budou hodinu před zahájením valné hromady v místě prezentace.

Pečečtí se sejdou ve středu v kulturáku

Pečky – Veřejné zasedání zastupitelů města Pečky se koná v místním Kulturním středisku už ve středu od 17.30 hodin. Na programu je mimo jiné navýšení finančních příspěvků sportovním oddílům v Pečkách, Velkých Chvalovicích. Na zasedání nebudou chybět ani informace o investičních akcích, které se chystají ve městě a probírat se bude také rozsah a termín akce s názvem Jede, jede mašinka aneb dětský den v Pečkách. Ke konci veřejného zasedání se samozřejmě dostane i na diskuzi.

Poplatky budou vybírat od února

Vitice – Poplatky za odvoz odpadu se budou vybírat od 4. února. Od následujícího roku však dojde ke změně výše poplatku. Trvale hlášené osoby zaplatí 700 korun a stejnou částku určili zastupitelé také pro stavby určené k rekreaci nebo byt, ve kterém není trvale hlášena žádná fyzická osoba. Poplatek za psa zůstává stále stejný. Za prvního psa zaplatí tedy lidé 80 korun a za druhého a každého dalšího 100 korun. Občané mohou veškeré poplatky zaplatit vždy v úřední dny, tedy v pondělí nebo ve středu. Nejpozději by občané však tyto poplatky měli zaplatit do konce měsíce března.

Školička zůstane o vánocích zavřená

Plaňany – Mateřská škola v Plaňanech bude uzavřena ve dnech 27., 28., a 31. prosince tedy v období mezi svátky. Provoz opět začíná až 2. ledna následujícího roku, stejně tak jako školní docházka u dětí školou povinných.

O svátcích se změní svozy popelnic

Radim – V období vánočních svátků dojde ke změně ve svozu popelnic a zároveň nádob na bioodpad. Popelnice se smíšeným odpadem budou odvezeny v pátek 21. prosince a následně ve čtvrtek 27. prosince. Další svoz se pak uskuteční na silvestrovské pondělí. Bioodpad bude na místní skládku odvezen v úterý 18. prosince a pak až třetí lednový den.

Změna ve svozu bioodpadu v zimě

Český Brod – V harmonogramu svozu bioodpadu nastala od prosince změna. Ta potrvá až do února. Bioodpad bude v těchto měsících vyvážen jednou měsíčně, a to vždy poslední týden v měsíci.