Dnes odvezou plastový odpad

Toušice - Svoz plastového odpadu v pytlích se koná právě dnes. Příští svoz je opět za měsíc.

V Prusicích chystají veřejné zasedání

Prusice - Starosta obce František Buriánek svolává veřejné zasedání zastupitelstva. To se uskuteční v zasedací místnosti obecního úřadu v pondělí, tedy 3. prosince. Zasedání začne v sedm hodin. Zájemci z řad občanů se mohou těšit na témata týkající se rozpočtového opatření nebo prodeje pozemků. Na tomto zasedání nebude chybět ani závěrečná diskuze.

Přezkoumali hospodaření obce Kozojedy

Kozojedy -  Přezkoumání hospodaření se odehrálo na obecním úřadě v Kozojedech. Toho se zúčastnily starostka obce Eva Pillerová a hlavní účetní Jana Voříšková. Předmět přezkoumání bylo mimo jiné plnění příjmů a výdajů rozpočtu, ručení za závazky fyzických i právnických osob nebo nakládání a hospodaření s majetkem. Při přezkoumání se nezjistily žádné chyby ani jiné nedostatky. Kromě letošního období se přezkoumávala také období předešlá. Ani v těchto však nebyly zjištěny žádné chyby.

Vyžlovka vyhlásila humanitární sbírku

Vyžlovka -  Sociální komise obecního úřadu společně s občanským sdružením Diakonie Broumov vyhlásili humanitární sbírku. Letní a zimní oblečení (dětské, dámské, pánské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, látky, domácí potřeby, deky, polštáře nebo obuv noste zabalené. A to buď v igelitových pytlích nebo v krabicích, aby se věci při transportu nepoškodily. Sbírka se uskuteční již zítra, tedy první prosincový den. Věci, které chcete věnovat můžete tak nosit na obecní úřad Vyžlovka od 9.00 hodin do 10.00 hodin.

Na zasedání obecního zastupitelstva si zvolili nového místostarostu obce

Vitice - Starosta Jiří Batela zahájil obecní zastupitelstvo, na kterém následně došlo k volbě místostarosty. Zastupitelé do této funkce zvolili Josefa Müllera, pro kterého hlasovalo pět z devíti zastupitelů. Kromě volby místostarosty jednali ve Viticích o vodném na následující kalendářní rok, smlouvě o nakládání s odpady, ale také o žádosti na odkup vodní nádrže Lipany.

Svoz odpadu se odehraje 6. prosince

Jevany -  Nejbližším svozem tříděného odpadu v Jevanech je příští čtvrtek. Tentokrát před dům připravte žluté pytle tedy plastové odpadky.

V Prusicích oočkují domácí miláčky

Prusice -  Dva druhy vakcín nabízí zvěrolékař, který bude v Prusicích očkovat psy. Očkování se koná v neděli od 16.00 hodin na návsi.