Počet projíždějících kamionů se zmenšil

Doubravčice – Od října se podstatně zmenšil počet kamionů projíždějících obcí. Pravděpodobně tudy jezdí méně kamionů na základě zákazu, který pro kamiony platí na silnici 113/II ze směru od Českého Brodu. Majitel komunikace v současné době údajně dopracovává podklady a zprávu o stavu této komunikace. Závěry pak budou podstoupeny dopravním odborům kraje. Řešení o omezení dopravy se nabízí spíše formou délky nebo šířky nákladních vozidel než tonáže. I nadále je však nutné s jednotlivými správními orgány jednat a snažit se ne o dočasná, ale stálá řešení ohledně průjezdu kamionů obcemi po nevyhovujících silnicích. ⋌(lma)

Opravují vozovku, jezdí tu kyvadlově

Malotice/ Zásmuky – K částečné uzavírce silnice došlo mezi obcí Malotice a městem Zásmuky z důvodu opravy povrchu komunikace. Provoz je veden kyvadlově jedním jízdním pruhem. Dopravu řídí světelné signalizační zařízení. Celý opravovaný úsek, který je dlouhý přes tři kilometry, je rozdělen na šest dílčích etapa. Uzavírka je rozdělena vždy úseků dlouhých až sedm set metrů. V úseku se nacházejí dvě autobusové zastávky. Ty budou po dobu opravu komunikace operativně přesunuty o přibližně sto padesát metrů. Opravy by měly být hotové do 18. listopadu­. ⋌(lma)

Noviny Třebovle hledají nový název

Třebovle – Nelíbí se vám název místního občasníku? Vymyslete lepší název a přeložte ho na obecním úřadě. Vedení obce případně noviny přejmenují. ⋌(lma)

Zastupitelé se sejdou pozítří

Jevany – Zastupitelé obce se sejdou ve čtvrtek v 18.00 hodin. Jevanští zastupitelé proberou například výběr provozovatele pizzerie. ⋌(lma)