Za bílého dne přepadl na ulici muže, vytrhl mu sáček s penězi

Kolín -  Úzká ulice v Kolíně se stala místem, které si zatím neznámý pachatel vyhlédl k přepadení. Anebo zkrátka střelhbitě využil příhodné situace.

K přepadení došlo v okamžiku, kdy procházejícímu muži upadla mince a sklonil se pro ni. Pachatel přistoupil zezadu a následně mu z ruky vytrhl sáček s finanční hotovostí.

Policie žádá všechny případné svědky o pomoc při pátrání po útočníkovi. Ozvat se mohou na kterékoli obvodní oddělení policie nebo přímo na linku 158.

Přepadení se odehrálo 11. října přibližně ve 13.40 hodin. „Pachatel byl ve věku 30 až 35 let, vysoký zhruba 170 centimetrů, silnější postavy, krátké černé vlasy. Na sobě měl modré rifle, tmavou bundu, hovořil česky s romským přízvukem," popsala mluvčí kolínských policistů Věra Žídková.

Za trestný čin loupežného přepadení hrozí pachateli trest odnětí svobody s horní hranicí deseti let. (mar)

Kradl osobní auta, tankoval bez placení

Pečky/Kolín - Šestatřicetiletý muž z Peček skončil ve vazbě poté, co proti němu kolínští kriminalisté zahájili trestní stíhání pro přečiny neoprávněné užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. Během září se v Kolíně a Pečkách vloupal do několika aut, odjel s nimi a zkrátka je používal. Těžkou hlavu si nedělal ani s placením u čerpací stanice na dálnici D11. Majitelům způsobil škodu ve výši zhruba cca 70 tisíc korun. Za tyto činy mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. (mar)

Rok a půl vyráběl pervitin,teď mu hrozí pět let za mřížemi

Velim-  Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Toho se dopustil sedmadvacetiletý muž z Velimi. Od loňského května až do nedávné doby vyráběl drogu pervitin (metamfetamin), kterou dále neoprávněně distribuoval v místě bydliště i v dalších místech na Kolínsku. „Nyní pachateli hrozí až pětileté vězení," doplnila mluvčí kolínských policistů Věra Žídková. (mar)

Poničil vstupní dveře, teď má na krku hned dva paragrafy

Doubravčice -  Čtyřiačtyřicetiletý muž se bude zpovídat z přečinu porušování domovní svobody a poškození cizí věci, kde hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Během tohoto měsíce vlezl na pozemek v Doubravčicích a násilím poškodil vstupní dveře. Podle mluvčí policistů Věry Žídkové způsobil majitel škodu 10 tisíc korun. (mar)