Hlasitou hudbou rušili noční klid

Kolín – Deset minut před jednou hodinou po půlnoci řešila hlídka městské policie rušení nočního klidu. V jednom z bytů v Žižkově ulici se konala oslava, při níž účastníci poslouchali hlasitou hudbu. Ta byla samozřejmě slyšet nejen v prostorách bytu, ale také v okolí. Strážníci obyvatelům bytu vysvětlili, že hlasitou hudbou obtěžují své spolubydlící a narušují noční klid. Napomenutí policistů si oslavující lidé vzali k srdci a hudbu ztlumili.

Obyvatelé Kouřimi se budou muset obejít bez dodávky elektrické energie

Kouřim – Příští úterý a čtvrtek se budou muset obyvatelé některých ulic v Kouřimi obejít bez elektřiny. Lidé, kteří bydlí v ulicích Dobropolská, Lipanská, Tyršova, Gen. L. Svobody, Sadová, Okružní, Barborka, autobusová zastávka a pravá strana až k bráně Lonza nebo v areálu Cihelny budou bez proudu od půl osmé až do třetí hodiny odpolední.

Nepotřebné věci přineste na úřad

Libenice – Máte přebytečné letní nebo zimní oblečení? Látky, nádobí nebo přikrývky, které už nevyužijete? Přineste je na Obecní úřad v Libenicích. Sbírka, kam byste neměli nosit ledničky, televize ani jinou elektroniku, matrace, koberce, nábytek ani kočárky, se uskuteční ve čtyřech termínech. Ten první je v sobotu 16. února, další o týden později. Věci můžete nosit od osmi do jedenácti hodin zabalené tak, aby se nepoškodily.

Od února můžete odkládat větve

Kouřim – Už od zítra můžete odkládat větve ke štěpkování na asfaltovou plochu u skanzenu, do Podskalí na pozemek za mostem u čerpacího místa požární vody, pod autobusové nádraží, kde budou 25. března naštěpkovány. Hotovou štěpku si můžete odvozit zpět na své zahrádky.

Vedení obce zve na veřejné zasedání

Ždánice – Josef Krupička, starosta obce, zve všechny na veřejné zasedání obecního zastupitelstva, které se uskuteční v zasedací místnosti obecního úřadu v pondělí 4. února. Zastupitelé začnou body programu projednávat od 18.00 hodin. Jedním z nich je například schválení inventury obecního majetku nebo návrh na schválení dohody o připojení na vodovodní řád obce Krymlov.

Své ratolesti můžete přihlásitdo mateřinky ve Viticích

Vitice – Žádost o přijetí do Mateřské školy se podává písemně. Formulář bude k vyzvednutí od 18. února do 20. února. Následný zápis se pak uskuteční v úterý 26. února od 13.00 do 15.00 hodin. S sebou by rodiče měli přinést rodný list dítěte, vyplněný formulář a platný občanský průkaz.

Barchovičtí vědí, kolik členů usedne v dubnové volební komisi

Barchovice – Současná starostka Barchovic stanovila počet členů volební komise pro nové volby zastupitelstva, které se uskuteční 13. dubna. V komisi bude šest členů.

Mukařovští mají problém s kapacitou základní školy

Mukařov – Nedostatečná kapacita školy trápí Mukařov. Do první třídy pro následující školní rok je zde zapsáno příliš mnoho žáků. Proto by zákonní zástupci dětí, které se zúčastnily zápisu i na jiných školách, měli v co nejkratším termínu informovat Základní školu v Mukařově o svém rozhodnutí, kterou školu bude jejich ratolest navštěvovat. Touto informací rodiče urychlí konečné rozhodnutí o přijetí budoucích prvňáčků.