Na část měsíc uzavřou poštu

Vitice – Vitická pošta bude část měsíce května uzavřená. Lidé budou muset od 17. května do 27. května využívat poštu v Kostelci nad Černými lesy, kde bude také uložena veškerá pošta, která nebude lidem doručena přímo do ruky. Pokud budou chtít Vitičtí od 29. května svou poštu vyzvednout na pobočce v místě bydliště, musí o to požádat emailem, telefonicky nebo osobně na poště v Kostelci nad Černými lesy.

K vítání nových občánků potřebují souhlas rodičů

Kostelec n. Č. l. – Černokostelečtí se chystají na vítání občánků. Konat se bude 11. a 12. května na městském úřadě. Rodiče, kteří mají o slavnostní obřad zájem musí vyplnit souhlas se zpracováním osobních údajů a zasláním pozvání na vítání nových občánků. Souhlas je třeba na městský úřad doručit do neděle 30. dubna. Odevzdat ho lze na podatelně nebo na matrice.

Obecní úřad i sběrné místo otevřou v sobotu dopoledne

Vyžlovka– Sběrné místo na dvoře čp. 1 Na Návsi bude otevřené už tuto sobotu od 8 do 12 hodin. Občané tu mohou odložit tříděný odpad, bioodpad a přistavený bude také kontejner na velkoobjemový odpad. Ve stejném čase otevře také obecní úřad dočasně umístěný v zadním traktu hotelu Praha naproti prodejně potravin. Lidé mohou uhradit poplatky hotově nebo kartou. Fungovat bude také služba CzechPoint

Opraví stávající chodníky a vybudují jeden nový

Nučice – Zastupitelé obce chtějí opravit chodníky v obci. Nejprve je třeba zhotovit projekt. Cena projektových prací se odhaduje na 200 tisíc korun. Při budování by místním měla pomoci dotace, ze které lze opravovat chodníky pouze u frekventovaných komunikací I. až III. třídy. V Nučicích tak budou zrekonstruovány a prodlouženy chodníky u silnic na Prusice, Olešku a Výžerky. Nový chodník obec plánuje vybudovat u silnice na Konojedy.