Ždáničtí chtějí nakoupit nádoby na separaci plastů

Ždánice – Schválení rozpočtu na následující rok i pořízení nádob na separaci plastů proberou zastupitelé na svém zasedání, které svolal starosta obce Josef Krupička. Zasedání je naplánované na čtvrtek 8. prosince od 18.30 hodin. Uskuteční se v zasedací místnosti obecního úřadu.

Pošta má pro nemoc zkrácenou pracovní dobu

Vitice – Dnes a zítra má místní pošta zkrácenou pracovní dobu kvůli nemoci. Dnes je k dispozici pouze od 8.00 hodin do 9.00 hodin a zítra naopak v odpoledních hodinách. Ve středu bude otevřeno od 15.00 hodin do 17.00 hodin. Po zbytek týdne by mělo být otevřeno podle klasické otevírací doby.

Chystají hon, nepouštějte své pejsky na volno

Dolní Kruty – Honební společnost z Dolních Krut chystá na sobotu 10. prosince hon. Občané by v tento den neměli vstupovat na honební pozemky a také by neměli pouštět své psy na volno. Upozornil na to honební starosta Bohuslav Vedral.

K pytlovému svozu přibudou v obci také kontejnery

Kozojedy – Kozojedští budou moci nově tříděné odpady umístit do kontejnerů. Ty by měly být umístěné v připravovaném prostoru naproti místní prodejně potravin. O zavedení kontejnerů žádali vedení obce sami obyvatelé. V obci přitom funguje pytlový svoz pro jednotlivé komodity jako je papír, plasty a sklo. „Věřím, že oba způsoby likvidace tříděného odpadu se budou navzájem vhodně doplňovat," podotkl starosta obce Pavel Piller. Kontejnery budou vyvážené pravidelně a vedení obce žádá občany o disciplinovanost. Jde o to, aby materiály ukládali úsporně. Tedy sešlapávali plastové láhve a skládali krabice.

V obci nepoteče voda

Svatbín – Ve Svatbíně nepoteče voda. Na středu 7. prosince je totiž naplánované přerušení dodávky pitné vody. Voda v obci nepoteče od 9.00 hodin do 13.00 hodin. Více informací k odstávce lze získat na havarijní lince nebo na středisku v Kostelci nad Černými lesy.

O prázdninách chtějí uzavřít mateřskou školu

Stříbrná Skalice – Ve Stříbrné Skalici bude nejspíš v době zimních prázdnin uzavřená mateřská škola. O souhlasu s uzavřením mateřinky budou jednat zastupitelé.