Zastupitelé budou hovořit o akcích na konci roku

Ždánice – Schválení akce rozsvícení vánočního stromečku, pořádání Mikulášské nadílky i novoročního ohňostroje čeká zastupitelé obce Ždánice. To je naplánované na pondělí. Začít má v 18.00 hodin.

Děti vysadí svou ovocnou alej podél cyklostezky do Peček

Radim – Výsadbu ovocných stromů podél cyklostezky Radim – Pečky naplánovali Radimští na čtvrtek 17. listopadu. Stromy vysadí na místo, kde dřív stávaly jabloně. Ty však byly již staré a nemocné a musely být vykácené. Sázet stromy by měly zejména děti, pochopitelně s pomocí dospělých. Cílem je upevnit vztah k přírodě a radimským kořenům. S sebou je třeba přinést rýč nebo lopatu a hrníček.

Trubačský sbor zahraje v neděli v kouřimském kostele

Kouřimi – Pražský trubačský sbor vedený Kristýnou Vackovou pořádá ve spolupráci s myslivci z Vitic pořádají Hubertskou mši. Ta se uskuteční v kostele Svatého Štěpána zítra od 10.00 hodin.

Opraví toalety na hřbitově

Kouřim – Toalety na hřbitově potřebují opravu. Rada města se proto dohodla na rekonstrukci. Město by mělo zaplatit 24 500 korun za materiál. Zednické práce bude mít na starosti technický úsek města. Další části konečné částky bude ještě zajištění instalatérských prací. Zatím však není jasné, jak budou rozsáhlé, z toho důvodu není možné ani určit částku, která bude na tyto práce potřeba.

Zastupitelé připraví výběrové řízení na zpracovatele studii

Nučice – Přípravu výběrového řízení na zpracovatele studie na výstavbu chodníků v obci mají před sebou Nučičtí. Tématem se budou zabývat mimo jiné také v rámci zasedání zastupitelů. To je naplánované na pondělí 7. listopadu. Zastupitelé se sejdou v 19.00 hodin v místní hospodě. Hovořit budou také o spolupráci firmy při odchytu a následné péči o zvířata.