Zalešanští se dočkají kanalizace

Zalešany – V letošním roce by v Zalešanech měli zahájit výstavbu kanalizace. K přejímce staveniště by mělo dojít v polovině tohoto měsíce. Začít by se mělo kanalizačním výtlakem do Žabonos. Stejně tak jako v Zalešanech  se s kanalizací ve stejný čas začne také v Přebozech.

Kouřimští řeší vodovodní potrubí

Kouřim – Kouřimští vyhlásili výběrové řízení na prodloužení vodovodního potrubí a tlakové kanalizace v druhé části lokality Truba. Zároveň zastupitelé schválili zahájení prací v této lokalitě na úseku, který byl již vysoutěžený. Práce by měly začít v březnu příštího roku. Vedení města si uvědomuje, že v lokalitě se v současné době staví tři rodinné domy, tudíž je nutná koordinace těchto staveb a výstavby potrubí.

Přistaví kontejner na bioodpad

Krupá – Obyvatelé se mohou zbavit biologického odpadu již tento víkend. Kontejnery na bio odpad ze zahrádek budou přistavené od pátku 4. listopadu do neděle 6. listopadu.

Obecní symboly vybere zastupitelstvo

Přehvozdí – Vedení obce chce dát zhotovit obecní symboly. Zastupitelé již obdrželi tři nabídky, ze kterých na příštím zasedání vyberou zhotovitele obecních symbolů.

Myslivci ohlašují naháňky zvěře

Svatbín – Myslivecký spolek Kostelec nad Černými lesy oznamuje naháňky na černou zvěř. První je naplánovaná na 17. listopadu na Svatbínské stráni, další se uskuteční o dva dny později v Trubě. Poslední je pak naplánovaná až na 1. ledna 2017, kdy se bude konat jak v Trubě, tak ve Svatbíně. Naháňky se budou konat vždy od 8.00 hodin do 17.00 hodin. V době konání naháněk je podle zákona o myslivosti vyhlášený omezený vstup do lesa. Při každé naháňce budou přístupové cesty označené výstražným varováním.

Řeší kompostéry pro občany

Oleška – Žádost o dotaci na kompostéry pro občany chtějí řešit zastupitelé Olešky na svém naplánovaném zasedání. To je naplánované na úterý 8. listopadu a má začít v 19.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.