Parní lokomotiva míří do opravy

Kolín – Parní lokomotiva, která vozí tisíce dětských i dospělých pasažérů po Kolínské řepařské drážce, musí do opravy. Prorezly jí trubky, což znamená, že se musí všechny vyměnit. „Takže je třeba celou mašinu rozebrat, vyndat kotel a odvézt do licencované opravny," popisuje předseda Klubu pro obnovu Kolínské řepařské drážky Tomáš Vanča. Takováto oprava zabere zhruba půl roku, takže mašinka na kolínské koleje znovu vyjede až na jaře. To ale neznamená, že návštěvníci drážky budou ochuzeni o oblíbené parní jízdy. Už na Řepánkovy slavnosti příští víkend bude jezdit vypůjčená mašinka.

Svezou dva druhy odpadů

Břežany II – Mezi 9,45 a 10,15 hodin se v sobotu u obecního úřadu uskuteční sběr nebezpečných odpadů a zároveň bude přistaven kontejner na domovní odpad. Svoz není určený pro nebezpečné odpady stavebního charakteru a odpady s obsahem azbestu, tedy například eternit.

Budou hovořit o odpadech

Klášterní Skalice – O velkoobjemovém odpadu a také o čistírně odpadních vod v obci se bude hovořit na zasedání zastupitelů, které je naplánované na středu 14. září. Zasedání začne v 19.00 hodin. Zastupitelé se jako obvykle sejdou v zasedací místnosti obecního úřadu.

Vlaky rozdělí na dvě ramena

Kolínsko – „Upozorňujeme na omezení u průjezdních vlaků linky S7 Řevnice – Praha hl.n. – Český Brod, které budou v souvislosti s pokračující opravou zastřešení pražského hlavního nádraží rozděleny na dvě ramena: Řevnice – Praha hl.n. a Praha Masarykovo nádraží – Český Brod," řekl tiskový mluvčí Českých drah Petr Pošta. Podle jeho slov se časy odjezdů a příjezdů vlaků v části trasy mezi Řevnicemi a pražským hlavním nádražím se nemění, odjezdy a příjezdy na Masarykově nádraží směrem do / z Českého Brodu budou shodné jako pro stanici Praha hlavní nádraží. „Toto omezení je plánováno od pátku 16. září až do konce platnosti jízdního řádu 2015/16, tedy do 10. prosince 2016," dodal Pošta.

Přistaví kontejner na bioodpad

Nučice – V sobotu bude u fotbalového hřiště od 8.00 hodin do 12.00 hodin přistavený kontejner na bioodpad.