Při likvidaci pomohli hasičům

Kolín – Skvrny na kruhovém objezdu v Jaselské ulici si všiml jeden z řidičů necelou hodinu po poledni. „Způsobil ji projíždějící kombajn, kterému praskla hadice od oleje," vysvětlila původ skvrny tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová. Podle jejích slov byla událost oznámená hasičům a hlídka strážníků na místě asistovala při likvidaci.

K pejskovi se nikdo nehlásil

Kolín – Před nádražím odchytila jedna z místních žen psa, který se tu toulal bez svého páníčka. Informaci zavolala strážníkům a ti si od ní následně psa převzali. Pes neměl podle tiskové mluvčí strážníků Heleny Honkiszové žádnou identifikaci a nikdo se k němu nehlásil. Kříženec kávové barvy byl proto převezený do městského útulku.

Chtěla se líbit, ale nezaplatila

Kolín – Strážníci se opět zabývali krádeží v nákupním centru. Krátce po osmé hodině večer volali z obchodního domu, že zadrželi osobu důvodně podezřelou z krádeže. Strážníci vyrazili na místo a zjistili, že jde o ženu z Nymburska, která odcizila lak na nehty za 90 korun. Ke krádeži se žena přiznala. Nakonec si žena zboží přeci jen zakoupila a k němu dostala ještě blokovou pokutu. Krádež se ji tedy nevyplatila.

Štěně zmateně pobíhalo v okolí

Kolín – Fena Kavalír King Charles španěla zmateně pobíhala ve večerních hodinách v zahrádkářské kolonii. Zřejmě se někomu ztratila. Strážníci převzali štěně, které bylo na místě bez majitele a převezli ji do psího útulku.