Čtyři umělci spojí své síly

Zásmuky – Ve výstavní síni budou vystavovat výtvarníci z Horních Jelčan a Zásmuk. Obrazy vystaví Libuše Hoznaurová, Monika Plzáková představí své grafiky. Dřevěné plastiky ukáže veřejnosti František Šplíchal a své fotografie bude prezentovat František Hostinský. Vernisáž rozsáhlé výstavy je naplánovaná na 8. července od 17.00 hodin. Síň lze navštívit do 7. srpna.

Voděradští se brzy dočkají kanalizace, zhotovitel je vybraný

Černé Voděrady – Voděradští brzy začnou s výstavbou kanalizace a čistírny odpadních vod. Již bylo ukončené výběrové řízení a vybrán dodavatel. Během července obec čeká rozhodnutí o přidělení dotace. Pak se již může začít s pracemi. Celá stavba musí být hotová do konce prosince 2017. Až stavba začne, musí se místní připravit na komplikace v dopravě.

V černokostelecké Pražské ulici budou bez elektrické energie

Kostelec n. Č. l. – Obyvatelé černokostelecké Pražské ulice se musí připravit na den bez dodávky elektrické energie. Elektřina bude přerušená ve středu 13. července. Proud nepůjde od 7.30 hodin ráno do 15.00 hodin odpoledne. I přes přerušení dodávky je nutné považovat zařízení distribuční soustavy za zařízení pod napětím a dodržovat pravidla bezpečnosti.