Přeruší dodávky elektrické energie

Zásmuky – Přerušení dodávky elektřiny je naplánované na 8. července od 7.30 hodin do 15.00 hodin. Proud nepůjde v těchto ulicích: Čechova, Nerudova, Havlíčkova, Vyšehrad, Komenského náměstí, Sladkovského, Riegrova, Žižkova, Kmochovo náměstí, Školní, Polákova, Pražská, Barákova, Sokolská. Přerušení dodávky elektrického proudu se netýká pouze samotného města Zásmuky, ale také přilehlých obcí Doubravčany a Vršice.

Černokostelečtí se sejdou dnes

Kostelec n. Č. l. – Dotaci na opravu chodníku v ulici G. V. Sázavského budou dnes probírat zastupitelé města Kostelec nad Černými lesy.Hovořit budou také o návrhu na schválení veřejnoprávních smluv na poskytnutí individuálních dotací na volnočasové aktivity pro tento rok. Zastupitelé města se sejdou dnes v 18.00 hodin v zasedací místnosti městského úřadu na náměstí Smiřických.

Připravuje se projekt na pozemkovou úpravu rybníka

Kouřim – V následujících dvou letech by mohl být rybník Strašík obnovený. V současné době se připravuje projekt na pozemkovou úpravu, která by vyřešila majetkové poměry v oblasti rybníku. Pod hrází je pozemek po ženě, jejíž dědici nebyli dohledáni. Vznikl takzvaná odúmrť, kdy by se muselo podle zákona čekat deset let od uplatnění případného požadavku na dědictví. To by znamenalo čekat do roku 2023. Teprve potom by se mohl pozemek při obnově rybníka využít. Rybník Strašík by měl v budoucnu plnit funkci krajinotvorného prvku a také ochrannou funkci na dvacetiletou vodu. Rybník neplní svou funkci od povodní v roce 2013, kdy se protrhla jeho hráz.