Psík se toulal na pískovišti, páníčka neměl

Kolín – Na pískoviště patří děti, nikoli psi. Toho si je vědoma žena z Kolína, která spatřila menšího pejska právě na pískovišti v ulici Želivského a zavolala strážníky. Psík s sebou neměl majitele, a tak ho strážníci odchytili. „Vzhledem k tomu, že neměl pes žádnou identifikaci, dle které by bylo možné dohledat majitele, pejsek byl převezen do městského útulku," řekla tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová. Podle jejích slov šlo zřejmě o křížence špice menší velikosti. Pejsek měl světlou barvu. Pokud domácí miláček někomu schází, může se obrátit právě na útulek, kde ztracený psík získal přechodné útočiště.

Opilec se povaloval po ulici, vykázali ho

Kolín – V ulici Nad Zastávkou se povaloval opilec. To se pochopitelně nelíbilo jak obyvatelům města, tak také místním strážníkům. Ti s ním řešili přestupek a potom ho z místa, kde se povaloval, vykázali.

U Českého Brodu vás čeká zpomalení

Český Brod - Drobné omezení čeká na řidiče, kteří pojedou po silnici I/12 z Rostoklat do Českého Brodu. Na silnici III/1132 v Tuchorazské ulici totiž dochází k rekonstrukci mostu. Zpomalit také musí také řidiči, kteří jedou právě po hlavní silnici. Projíždět by tudy měli obezřetně a dbát na dopravní značení. Silnice je totiž zúžená. Přesto lze místem projet v obou jízdních pruzích. Větší komplikace pochopitelně čekají ti, kteří chtějí jet právě Tuchorazskou ulicí. Ti musejí využít obousměrnou objízdnou trasu, která vede přes obec Přistoupim