Čeká je svoz tříděného odpadu

Vyžlovka – Na tento pátek je naplánovaný svoz tříděného odpadu. Tentokrát lidé mohou připravit papírový odpad. Tedy nejen noviny, časopisy a kartony, ale také lepenku, papírové obaly, sešity, knihy bez vazby nebo spisy. Skleněný odpad z Vyžlovky odvezou v úterý 26. dubna. V tomto případě lze vyhazovat zavařovací sklenice, láhve do lihovin, okenní sklo či skleničky. Lze odevzdat i laboratorní sklo, ovšem pouze čisté. Do tohoto odpadu nepatří autoskla, drátěné sklo, sklo znečištěné barvou nebo popřípadě oleje. Svoz plastového odpadu z Vyžlovky je naplánovaný až na 9. května.

Doprava vede přes provizorní most

Louňovice – Silnice I/2 v úseku Tehovec (Vojkov) – Říčany je dalším místem, kde si řidiči musí dát pozor. Doprava je tu totiž převedená na provizorní most. Přes most je od počátku dubna vedená veškerá doprava v obou směrech, a to bez semaforů. Rychlost jízdy je však v tomto úseku snížená. Po provizorním mostě bude doprava vedená až do podzimu. Konkrétně do posledního dne v listopadu.

Otevírání studánek je naplánované na neděli

Jevany – Kousek od zastávky Jevany – Spojovací bude v neděli připravený zábavný program pro děti plný her, kvízů a tajenek. A to vše v rámci otevírání studánek. Na akci spolupracují skauti společně s rodičovským centrem.

Je otevřené shromaždiště bioodpadu

Černé Voděrady- Od soboty je otevřený místní areál shromaždiště biologického odpadu, tedy bývalé hnojiště. Nyní již bude otevřeno každou sobotu od 9.00 hodin do 11.00 hodin. V současné době se však připravuje nové místo, kam by se bioodpad mohl vozit. To by mělo být blíže obci. Na určené místo lze vozit odpad ze zahrad, zejména trávu, shrabky, listí, větve, kůru nebo piliny. Přivézt můžete také slupky nebo zbytky ovoce a zeleniny. Vítané jsou i odpady z lesnictví. V žádném případě na toto místo nepatří sutě, zbytky stavebního materiálu a ze stavebního bourání, gumy a nebezpečný odpad. Likvidaci tohoto materiálu si musí zajistit každý sám u příslušné firmy.

Přivítají pouze deset nových občánků

Stříbrná Skalice – Z kapacitních důvodů se v sobotu 30. dubna od 14.00 hodin bude na radnici konat slavnostní vítání občánků pouze pro deset z nich. Ostatní miminka, která jsou již narozená, budou pozvaná na vítání občánků, které se uskuteční letos na podzim.

Zásmucké čeká tento víkend Železná sobota

Zásmuky – Sbor dobrovolných hasičů Zásmuky pořádá tuto sobotu sběr železného šrotu. Akce začne v 9.00 hodin. Občané by měli železný šrot připravit před své doby ráno v den konání sběru. Železo pak hasiči před domy naloží a odvezou. S většími věcmi pochopitelně hasiči rádi pomohou.

Uklízet veřejné prostory budou i Kostelečtí

Kostelec n. Č. l. – Uklízet veřejné prostory budou také v Kostelci nad Černými lesy. Také toto město se totiž zapojí do akce Ukliďte Česko. Dobrovolnická brigáda je naplánovaná na 16. dubna. Sraz je v 9.00 hodin na náměstí Smiřických u informačního sloupu (černý rotační sloup na vylepování plakátů). Pytle na odpad budou sice zajištěné, dobrovolníci by si však měli s sebou vzít rukavice.