V Brankovické pobíhal psík, majitel u něj nebyl a zřejmě se po něm nesháněl

Kolín – Malý psík pobíhal zcela sám bez dozoru svého majitele v Brankovické ulici v Kolíně. Na psa bez páníčka upozornil jeden z občanů, který zavolal na městskou policii. „Po příjezdu na místo se strážníkům podařilo pinče odchytit a převézt psa do městského útulku," řekla Helena Honkiszová, mluvčí.

Kouřimští opět společně zvelebí park

Kouřim – Kouřimští jsou opět zvaní na zvelebování veřejného prostranství, a to v rámci projektu Městský park – pulsující srdce města. Společnými silami opět zvelebí park 23. dubna. Pracovat se bude od 14.00 do 18.00 hodin.

Potulující pejsky, o které se jejich majitel nepřihlásí , odvezou do Lhotek

Kostelec n. Č. l. – Po ulicích Kostelce nad Černými lesy se stále častěji potulují psi bez majitelů. Z toho důvodu rada města usoudila, že by bylo vhodné mít smluvně zajištěnou následnou péči odchycení psů, o které se jejich majitel nepřihlásí. Pejsci, kteří se budou toulat po černokosteleckých ulicích a nebude o ně mít nikdo zájem tak nyní poputují do nejbližšího soukromého depozitu pro opuštěné nebo týrané psy do Lhotek.

Svojšičtí se také zapojí do jarního úklidu

Svojšice – Také Svojšickým není lhostejné, jak vypadá jejich okolí a tak se stejně jako spousty jiných obcí zapojí do úklidu. Svojšičtí budou silniční příkopy a zákoutí obce uklízet následující sobotu, tedy 16. dubna od 9.00 hodin. Sraz je před obecním úřadem. S sebou by si měli dobrovolníci vzít hlavně oblečení vhodné na úklid a také vhodné boty. Hlavním organizátorem akce v případě Svojšic je starosta obce Lubomír Šmejkal. Lidé tak mohou dotazy směřovat na něj.

Svoz bioodpadu začne v příštím týdnu, chataři mohou stále platit za komunál

Vyžlovka – Svoz bioodpadu bude vždy v lichém týdnu ve čtvrtek, a to od 14. dubna až do 8. prosince. Do konce března měli lidé z obce čas vyměnit si starou nádobu na bioodpad za novou. Ty obec získala z dotace. Co se týče komunálního odpadu v případě rekreačních objektů, je nutné uhradit poplatek do konce tohoto měsíce.

Žena bez domova se povalovala na lavičce

Kolín – Za domem s pečovatelskou službou našla alespoň na chvíli útočiště žena bez domova. Povalovala se na lavičce a to se nelíbilo občanům Kolína. Zavolali proto na místo městskou policii. Strážníci zjistili, že jde o známou problémovou ženu. Ta kolem sebe měla nepořádek a také rozházené osobní věci. „Strážníci ženu probudili a po úklidu místa a dořešení přestupku byla z místa vykázaná," řekla tisková mluvčí kolínských strážníků Helena Honksizová.