Projednají také bezdrátový rozhlas

Oleška – Vyhodnocení realizovaných projektů mateřinky, projednání ceny vodného nebo projekt bezdrátového rozhlasu. To jsou jen některé body, kterými se budou místní zastupitelé zabývat na svém zasedání, které je naplánované na pondělí 21. března od 19.00 hodin. Zasedání se koná v Olešce v zasedací místnosti obecního úřadu.

Zbaví se baterií, zářivek i louhů

Svojšice – Na sobotu 26. března je naplánovaný svoz nebezpečného odpadu z obcí Svojšice, Bošice a Nová Ves III. Do Bošic přijede vůz k požární zbrojnici patnáct minut po jedenácté hodině dopoledne a zdrží se čtvrt hodiny. Poté se vydá do Svojšic, kam by měl dorazit pět minut po poledni. Zde bude vůz stát u obchodu a odjede ve 12.20 hodin. V Nové Vsi III zastaví na návsi v půl jedné a odjede ve 12.45 hodin. Vyhodit můžete oleje, mastné hadry, zářivky, monitory PC, baterie, louhy, barvy v původních obalech, pneumatiky a podobně.

Oslaví Velikonoce

Třebovle – Děti z místní mateřské školy si připravily pásmo písniček a říkanek 
o Velikonocích. Předvedou ho 20. března v rámci zdobení velikonočního stromu. Akce začne v 15.00 hodin v parčíku pod kostelem. Připravené budou tradiční dobroty a velikonoční výrobky dětí. Dva dny před touto akcí, tedy 18. března se totiž na obecním úřadě uskuteční již tradiční tvůrčí dílnička. Ta začne v 17.30 hodin. Děti by s sebou měly mít vyfouknutá vajíčka. Tvůrčí dílničky v Třebovli pořádají několikrát do roka a vždy se váží k nějaké akci. Děti tvoří kromě Velikonoc také na halloween, kdy dlabou dýně nebo před Vánoci. To vyrábí nejen dárky pro své nejbližší, ale také dekorace.

Lidé budou bez elektrické energie

Jevany – Občané Jevan se první dubnový den budou muset obejít bez elektrické energie. Nejde o žádný aprílový žert. Přerušení dodávky elektrické energie je naplánované v těchto částech: Rekreační, Penčická, Luční, Kociánka, Družstevní, Aldašínská a Fantova. Elektřina nepůjde v obci od 7.30 hodin do 15.00 hodin.

Proberou smlouvu o spádové škole

Louňovičtí zastupitelé budou hovořit o spolufinancování rozšíření spádové základní školy v Mukařově. Smlouvu by měli uzavřít obce Mukařov, Babice, Doubek, Louňovice, Svojetice, Štíhlice a Tehovec. Smlouvu navrhli Mukařovští 10. března. Dále budou zastupitelé obce Louňovice jednat také o zřízení věcného břemene nebo o žádosti o umístění takzvaných novinových pytlů. Prostor bude také pro volnou diskuzi.

Svezou odpady

Malotice – Malotičtí naplánovali svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu na sobotu 2. dubna. Svozové auto nejprve pojede do Lhotek. Tady svozový vůz zastaví u pomníku v 15.10 hodin a odjede v 15.25 hodin. Druhou zastávkou je pochopitelně obec Malotice, kde zastaví u obecního úřadu. Přijede v 15.40 hodin a odjíždět bude v 15.55 hodin. Do nebezpečného odpadu patří oleje, akumulátory, barvy, pesticidy, zářivky, léky, lednice, televize, laky, pneumatiky, kyseliny nebo mastné hadry. Do velkoobjemového například matrace, koberce, skříně nebo kočárky či záchodové mísy. Odpad je třeba předat přímo posádce svozového vozu.

Sběrné místo otevřou v sobotu

Vyžlovka – Obecní úřad Vyžlovka a také sběrné místo na dvoře obecního úřadu bude otevřené v sobotu 19. března od 8.00 hodin do 12.00 hodin. Občané si mohou vyměnit nádobu na bioodpad a zaplatit poplatky. Za svoz komunálního odpadu je nutné uhradit poplatek do konce měsíce dubna. Za svoz bioodpadu však musí místní zaplatit už o měsíc dřív. V tomto případě je nejkrajnější možností konec měsíce března. Poslední termín je 29. března. Cena za biologický odpad je 850 korun. Částku lze uhradit v hotovosti na obecním úřadě, případně platební kartou. Další možností je uhradit částku převodem peněz na účet obecního úřadu.