Sejdou se kvůli sociálním službám

Kouřim – Město Kouřim opět pořádá pracovní schůzku. na tu zve své občany. Jednání, které je naplánované na čtvrtek 11. února se týká naplňování plánu sociálních a souvisejících služeb města Kouřim. Zájemci se sejdou v 16.00 hodin v místní restauraci Na Střelnici. Vstup chodbou do kina.

Blíží se první svoz plastového odpadu

Kostelec n. Č. l. – Zásadní změna v třídění odpadu se blíží. První svoz plastových lahví v pytlích je totiž naplánovaný na 22., 24. a 26. února. Svoz je prozatím stanovený na jeden měsíčně, a to vždy poslední týden v měsíci. Město je však rozdělené na tři oblasti. Z toho důvodu jsou určené tři dny svozu. Pokud by kterýkoli z účastníků individuálního sběru chtěl odpad odevzdat mimo termíny svozu, může tak učinit po domluvě. Pak však musí odpad odvézt vlastním odvozem do místa centrálního sběru, tedy do sanatorky. Pokud někdo ztratí pytel, je možné na městském úřadě.

Nepůjde elektřina

Černé Voděrady – Voděradští se budou muset obejít bez elektrické energie. Od půl osmé do půl čtvrté totiž dojde k přerušení dodávky elektrické energie. Proud nepůjde v e středu 24. února. Přerušení dodávky elektřiny se týká těchto ulic: Černokostelecká, náměstí Lípy svobody, Zvánovická, přestavůrka, pionýrů, Ondřejovská, Hačecká, Havírna, Františka Groha, Dolina, Borka, Slepá, V Uličce a Střímelická.

Znají termín zápisu do mateřinky

Kozojedy – Mateřská škola oznámila termín zápisu pro následující školní rok. Zápis je naplánovaný na 4. dubna od 10.00 hodin do 16.00 hodin. S sebou je nutné mít průkaz totožnosti zákonného zástupce kvůli doložení trvalého bydliště a očkovací průkaz dítěte. Školička nabízí plynulý rozvoj dětské osobnosti, klidné a pěkné prostředí, divadelní představení, školní akce i besídky a představení pro rodiče. Nechybí ani individuální přístup k dětem. ⋌

Vyplynuly opravy

Lhotky – Lhotecký Domeček čekají v tomto roce opravy. Je nutné opravit vodárnu, vrata od stodoly a také přidat násypku ke kotli. Dále je v plánu vytvoření dřevěné zástěny. Opravy vyplynuly z projednávání na zasedání zastupitelů.