Automobil srazil chodce na přechodu

Kolín – Chodce, který šel pravděpodobně spořádaně po přechodu pro chodce, zachytil řidič BMW, když projel křižovatkou ze směru od Politických vězňů do Mostní ulice v Kolíně. K nehodě došlo patnáct minut po patnácté hodině 28. ledna. Nehoda je pro policii prozatím nejasná a její vyšetřování tak stále pokračuje. Z toho důvodu se policisté obrací na veřejnost. „Z důvodu nejasností zmíněné události se obracíme na svědky dopravní nehody, aby nás kontaktovali na telefonním čísle 601 394 447 nebo na linku 158," řekla tisková mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová. ⋌

Nepůjde elektřina, dva dny po sobě

Svatbín – Nepůjde elektřina. Obyvatelé Svatbína nedaleko Kostelce nad Černými lesy se budou muset obejít bez elektrické energie a to dva dny po sobě. Nejprve nepůjde proud 16. února od 8.30 hodin do 13.00 hodin. O den později se doba přerušení dodávky elektrické energie změní. Tentokrát proud nepůjde od 7.30 hodin do 11.30 hodin. Přerušení dodávky se vždy bude týkat místa vyvěšení oznámení.

Řidič se lekl auta, byl totiž opilý

Oplany – Řidič Octavie, který jel od Stříbrné Skalice na obec Opolany se při řízení lekl protijedoucího vozidla, strhl řízení vpravo, vjel do příkopu a narazil do hliněného valu. 
K nehodě došlo poslední lednový den v odpoledních hodinách. „Po havárii se vozidlo převrátilo a zůstalo ležet na levém boku," popsala průběh nehody tisková mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová. Podle jejích slov nedošlo při dopravní nehodě ke zranění. Policisté po nehodě řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Nadýchal hodnotu 2,03 promile.

Jarní prázdniny nabízí vyžití pro děti

Kouřim – Jarní prázdniny prožité v Kouřimi rozhodně nebudou nudné a bez zábavy. Město totiž pravidelně na dobu jarních prázdnin připravuje od pondělí do čtvrtka dopolední program pro děti. 
V pondělí se děti mohou těšit na již jedenáctý ročník turnaje v pexesu. Ten se uskuteční 8. února na sále radnice. Na úterý je naplánované již po sedmé Piškvorkové zápolení. To se odehraje taktéž na sále radnice, a to od 9.00 hodin do 12.00 hodin. Středa bude patřit fotbalu. Po jedenácté se sportovci sejdou ve sportovní hale, a to od 9.00 hodin do 13.00 hodin. Sportovní družstvo bude tvořené čtyřmi hráči v poli a brankářem. Přihlásit se lze ještě v den konání do 8.30 hodin. Čtvrtek bude ve znamení florbalu. Místo a čas konání je stejný jako u fotbalu. Stejná jsou také pravidla. Tedy pět hráčů a možnost přihlášení i v den turnaje.

Odnesl si nábytek téměř za třicet tisíc

Kolín – Koncem ledna, v době od 29. ledna do 31. ledna se do objektu v Jaselské ulici v Kolíně vloupal zatím neznámý pachatel. „Odcizil nábytek v celkové hodnotě 27 500 korun," řekla tisková mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová.