Nalezené pouzdro předal strážníkům

Kolín – Strážníky, kteří kontrolovali ulici Pod Hroby, oslovil občan, který právě v této ulici nalezl pouzdro s doklady a poukázkami na stravu. Finanční hotovost v pouzdře nebyla. Strážníci podle dokumentů nalezli majitelku. Paní z Kolína, která pouzdro s doklady ztratila byla velmi ráda a strážníkům poděkovala za jejich práci.

Budou řešit dotace pro tento rok

Dolní Chvatliny – Dodatek smlouvy i vodohospodářskou infrastrukturu obce budou dolnochvatlinští zastupitelé řešit na svém zasedání. To se uskuteční 13. ledna od 17.30 hodin na obecním úřadě. Jedním z bodů programu je také projednání možných dotací pro tento rok .

Vyhazoval odpadky z kontejneru ven

Kolín – Autohlídka městské policie našla v Jateční ulici místního problémového bezdomovce. Ten se přehraboval v kontejneru a odpadky z něj vyhazoval na zem. „Strážníci muže z místa, které musel uklidit, po dořešení přestupku vykázali," poznamenala k případu tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová.

Boxeři pořádají nábor nových členů

Kostelec n. Č. l. – Vylepšit fyzickou i psychickou kondici a zvýšit své sebevědomí na tréninku boxu si může přijít kdokoliv od 12 let. Může přijít každý, kdo má zájem o box a je jen na mě, na jaké úrovni se rozhodne sport provozovat. Samozřejmostí je dobrý zdravotní stav. Trénink lze absolvovat bez fyzického kontaktu, pouze pro zvýšení kondice a radosti z pohybu. Box Club Spartans najdete v ulici Komenského 527 v budově sokolovny. Tréninky jsou v úterý od 18.00, ve čtvrtek od 18.30 hodin a v sobotu od 13.00 hodin. Ty jsou však jen výjimečně před závody.

Nakupoval za pět prstů, přišli na to

Kolín – Za pět prstů chtěl nakupit muž v Seifertově ulici. Ostraha prodejny ho přistihla, jak odcizil zboží v hodnotě 190 korun. Ukryl ho a pronesl za pokladny. Strážníkům se ke krádeži doznal. „Vzhledem k tomu, že hlídce nemohl hodnověrně prokázat svoji totožnost, byl předveden na policii k jejímu zjištění," řekla k případu tisková mluvčí strážníků Helena Honkiszová. Poté muž dostal pokutu. ⋌

Musejí uhradit poplatek ze psů

Malotice – Malotičtí občané musí tak jako každoročně uhradit poplatek ze psů. Za jednoho pejska zaplatí 50 korun. Za každého dalšího pejska v domácnosti pak 120 korun.