Děti jsou zvané k zápisu do první třídy

Kostelec n. Č. l. – Zápis do prvních tříd pro následující školní rok se bude konat v pátek 22. ledna od 13.00 hodin do 17.00 hodin a v sobotu 23. ledna od 9.00 hodin do 11.00 hodin. Přednostně budou přijaté děti, které splní tyto podmínky: dítě s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu a dítě, jehož věk ukládá jeho zákonnému zástupci přihlášení dítěte k zápisu k povinné školní docházce, a dítě, jemuž byla v předcházejícím školním roce odložena povinná školní docházka.

Opilý dáreček z pod stromu vykázala policie

Kolín – Přímo u vánočního stromu na Karlově náměstí se v ranních hodinách povaloval opilec. Strážníci tedy přijeli na místo. Muž byl schopný komunikovat a rozpoznat své jednání i chování. Strážníci městské policie ho vykázali z místa. „Bylo mu doporučeno, aby se odebral na ubytovnu, kde má momentálně nahlášený pobyt," řekla k nečekanému dárečku pod stromem Helena Honkiszová tisková mluvčí strážníků.

Poslední zasedání vyřeší rozpočet

Dolní Chvatliny – Poplatky za svoz komunálního odpadu v následujícím školním roce, ale také rozpočet na příští rok budou řešit zastupitelé na svém zasedání. Dolnochvatlinští se sejdou naposledy v tomto roce v pondělí 21. prosince od 17.00 hodin na obecním úřadě.

Dvojice se zabydlela na pódiu v amfiteátru

Kolín – Na Kmochově ostrově se zabydleli lidé bez domova. Městské strážníky na to upozornil jeden z občanů. Tvrdil, že se chovají nevhodně a kolem sebe mají značný nepořádek. Strážníci se vydali na místo a po příjezdu zjistili, že se jedná o problémovou dvojici místních narkomanů. Šlo o muže a ženu, kteří se povalovali na pódiu v amfiteátru. Kolem sebe měli nepořádek z odpadku a za amfiteátrem navíc zanechali také výkaly. Narkomani si pak museli všechen nepořádek uklidit a po uložení blokové pokuty byli z prostoru vykázáni.