Všimli si klíčků ve dveřích vozu

Kolín – Nepozorný řidič měl štěstí, že okolo jeho vozidla šli městští strážníci. Ti si totiž všimli, že jedno z vozidel má klíčky ve dveřích. Hrozilo tedy, že by mohlo dojít k případnému odcizení vozidla. Vozidlo parkovalo poblíž nákupního centra, a tak se strážníkům zdálo pravděpodobné, že šel řidič nakoupit. Strážníci proto setrvali u vozidla. Majitel se dostavil asi po deseti minutách. „Byl velmi překvapený, že si vozidlo nezamkl a děkoval strážníkům za jejich všímavost a pomoc," ukončil příběh s dobrým koncem tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová.

Nalezli malého černo hnědého pejska

Kouřim – V sobotu byl ve městě nalezený pes, který postrádal svého majitele. Nalézt mu ho pomáhá městská radnice v Kouřimi. Nepatří náhodou nalezenec vám? Nechybí vám menší černo-hnědy kříženec? Pokud ano kontaktujte radnici.

Strážníci řešili opilce a bezdomovce

Kolín – Nejprve dva bezdomovci, kteří využili otevřeného vchodu do domu a uložili se ke spánku, poté dva opilci, kteří se nevhodně chovali v prostoru jedné z kolínských ubytoven. Tyto případy řešili strážníci v jeden den. Opilý nuž na ubytovně navíc padal a byl poraněný. Strážníci zjistili, že má krvavé poranění v obličeji. Z toho důvodu strážníci na místo přivolali ještě RZS. Lékaři si ho pak převzali do péče.

Sběrna změnila otevírací dobu

Mukařov – Sběrna bioodpadů v mukařovské ulici Na Dolách má v zimním období (po dobu trvání zimního času) o hodinu posunutou pracovní dobu. Nyní je tedy ve sběrně otevřeno od 10.00 hodin do 17.00 hodin.