Černokostelečtí mají zasedání zastupitelů

Kostelec n. Č. l. – Vybudování veřejného osvětlení u nového hřiště, rozšíření dešťové kanalizace, pořízení a umístění dopravních zrcadel a pořízení sloupků a multifunkční sítě pro víceúčelového hřiště ve Svatbíně. To je jeden z bodů programů zasedání zastupitelů. To se uskuteční v zasedací místnosti Městského úřadu v Kostelci nad Černými lesy na náměstí Smiřických 9. prosince od 18.00 hodin.

Lovecké akce na Černokostelecku začaly

Černokostelecko – Lovecké akce v honitbě Bohumile a Radlice již začaly. Za úkol mají mimo jiné snížit početní stavy černé zvěře. Zároveň lovecké akce sledují snižování možných škod, jak na obecním, tak také na soukromém majetku občanů. Vzhledem k zajištění maximální bezpečnosti je vhodné, aby lidé v okolí lesů věděli, kdy se lovecké akce konají.
Termíny:
5. – 6. prosince 2015, sobota a neděle
10. prosince 2015, čtvrtek
15. prosince 2015, úterý
28. prosince 2015, pondělí
7. ledna 2016, čtvrtek
14. ledna 2016, čtvrtek
21. ledna 2016, čtvrtek
28. ledna 2016, čtvrtek

Lovecká akce začíná v tyto dny vždy v 8.00 hodin a končí v 15.00 hodin.

Kouřim platila za uložení odpadu více

Kouřim – Více peněz museli letos zaplatit Kouřimští za uložení nevytříděného odpadu na skládku. Při podzimním úklidu v loňském roce platili o více než 200 korun méně. Nepotřebné věci odkládali občané města během měsíce října v jednotlivých ulicích přímo před své nemovitosti. Pracovníci technického úseku si je při svážení vytřídili a odváželi jednotlivé druhy odpadů. Zvlášť tedy například dřevo nebo železo. Co se nedalo vytřídit nebo využít však potom naložili na valník a odvezli na skládku.