Zastupitelé souhlasili s návrhem smlouvy

Třebovle – Starostka obce Lenka Růžková seznámila zastupitele se zněním smlouvy s dobrovolným svazkem obcí Pečecký region. Finanční výše příspěvku na financování projektu by měla dosáhnout téměř 34 tisíc korun. Z partnerství vyplynou pro obec výhody. A to například bezdrátový rozhlas do všech obcí, které spadají pod obecní úřad ve Třebovli. Dále by obec získala měrné latě k říčce Výrovce. Další výhodou jsou hlásná místa pro informace o povodních. Zastupitelé tento návrh jednohlasně schválili, nikdo se nezdržel hlasování. Nakonec zastupitelé udělili starostce mandát k podpisu této smlouvy.

Uskuteční sbírku pro psí útulek

Vyžlovka – Vyžlovský Ježíšek, tak se jmenuje akce, která se uskuteční na Vyžlovce v neděli 6. prosince od 17.00 hodin. Na návsi dojde ke slavnostnímu rozsvícení stromečku. Koledy zazpívá Los Homolos, vystoupí děti a nebude chybět ani vánoční přípitek. V rámci programu se uskuteční také veřejná sbírka pro psí útulek Alíkov v Kolíně. Lidé mohou kromě finančního příspěvku nosit také vodítka, obojky, košíky, krmení nebo deky. Domů si lidé naopak budou moci přinést ručně vyrobené andělíčky. Také výtěžek z prodeje bude věnovaný právě psímu útulku Alíkov. Každý také může přinést ochutnat své cukroví a vlastní ozdobou zkrášlit společný vánoční stromeček.

Provoz posilovny je částečně omezený

Kouřim – Z důvodu průběhu zateplení sportovní haly je provoz posilovny ve městě částečně omezený.

Do Milovic ke koním míří i sedm zubrů

Milovice – V nejbližších dnech by na pastviny k Milovicím měl dorazit největší transport zubrů do Čech. Bude jich sedm a časem se připojí ke stádu divokých koní. Podrobněji v týdnu.

V kostele se budou konat rorátní mše

Uhlířské Janovice – Římskokatolická farnost v Uhlířských Janovicích bude mít během adventu na programu tak zvané rorátní mše. Budou se konat pravidelně každý čtvrtek 3., 10. a 17.prosince. vždy od šesti hodin ráno. Roráty znamenají specifickou podobu ranní mariánské mše v době adventní.