Nepůjde elektrická energie v obci

Třebovle – K přerušení dodávky elektrické energie dojde 25. listopadu. Elektřina nepůjde v celé obci. Výpadek je naplánovaný od 7.30 hodin do 15.00 hodin.

Přistaví kontejner na biologický odpad

Brník – Odpady ze zahrad a biologicky rozložitelný odpad z kuchyně vyvezou v Brníku již v neděli. Kontejner na bioodpad bude k dispozici u obecního domečku od 8.30 hodin do 15.00 hodin.

Vyhlásili sbírku ošacení i dalších věci

Vyžlovka – Humanitární sbírku oblečení vyhlásili na Vyžlovce. Lidé mohou donést letní i zimní oblečení jakýchkoli velikostí. Hodí se vše od dětského po oblečení pro dospělé. Dále jsou vítány lůžkoviny, ale také nádobí nebo například přikrývky. Přinést lze i nepoškozenou obuv. Sbírka je naplánovaná na 14. listopadu od 9.00 hodin do 10.00 hodin. Věci by každý měl přinést zabalené do igelitových pytlů nebo krabic. To proto, aby se nepoškodil při transportu. Oblečení si odveze Diakonie Broumov, která poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti.

Pečovatelská služba dostane nové auto

Uhlířské Janovice – Zcela nový užitkový vůz dostane Pečovatelská služba města Uhlířské Janovice. Městští radní už dokonce na svém posledním zasedání schválila dodavatele vozidla a starostu Jiřího Buchtu zároveň pověřila podpisem kupní smlouvy na vůz.

Budou platit nové jízdní řády vlaků

Kolínsko – Správa železniční dopravní cesty zveřejnila na svých webových stránkách nové jízdní řády na železnici pro rok 2016. Ty začnou platit od 13. prosince. Čísla tratí jsou uvedena v nadpisech nad tabulkami jízdního řádu a v rozích jednotlivých stran. Časy příjezdů a odjezdů jsou dány v čase příslušné země. Najdete je na www.szdc.cz s odkazem na Provozování dráhy v horní liště webové stránky.