Znečištěná ulice byla trnem v oku

Kolín – Velmi znečištěná komunikace by Radovesnické ulici byla trnem v oku jednomu z obyvatelů. Ten na místo zavolal městské strážníky. Ti ulici vyfotografovali a událost následně předali Správě a údržbě silnic.

Zalíbil se mu batoh, chtěl ho zadarmo

Kolín – Muži z Rumunska se zalíbil batoh za 999 korun. Z regálu obchodu si ho proto vzal a chtěl s ním odejít. Platit však rozhodně neměl v úmyslu. Jenže na něj přišli a zavolali na pomoc strážníky. Jeho nákup za pět prstů byl podle tiskové mluvčí kolínských městských strážníků Heleny Honkiszové vyřešený blokovou pokutou.

Přijďte sázet stromy s ostatními

Krupá – Před obecním úřadem se sejdou dobrovolníci, kteří půjdou sázet stromy v Krupé. Sraz je v sobotu 14. listopadu v 9.00 hodin. S sebou by měli lidé mít pracovní rukavice, rýč a také dobrou náladu. Sázet se bude za jakéhokoli počasí.

Budou se učit sebeobraně

Konojedy – Základy poskytování první pomoci, právní minimum, evakuační postupy a evakuační zavazadla, ohrožení, taktické chování, ukázky praktické sebeobrany – to jsou témata, kterými se budou zabývat Konojedští na semináři, který se uskuteční na sále místní sokolovny poslední říjnový den ve 14.00 hodin. Seminář se pořádá v návaznosti na současnou bezpečnostní situaci. Seminář může trvat tři až pět hodin.

Mladík žebral peníze u nákupního centra

Kolín – Před nákupním centrem obtěžoval své okolí mladík, který po přítomných lidech žebral peníze. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že jde o známého problémového muže z Kolínska. „Po dořešení přestupku byl velmi důrazně vykázán z místa," řekla tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová.

Dnes se sejdou zastupitelé obce

Dolní Chvatliny – Zastupitelé obce se sejdou již dnes. Na obecním úřadě se totiž od 17.00 hodin uskuteční plánované zasedání zastupitelů.⋌