Větve ze zahrad vozte až příští měsíc

Kouřim – Až od 2. listopadu můžou Kouřimští vozit na předem určená místa ve městě větvě ze stromů ze svých zahrádek. Štěpkování je pak naplánované na 9. listopadu. Ostříhané větve ze stromů na svých zahradách můžou Kouřimští vozit například na asfaltovou plochu u skanzenu v Ruské ulici. Dále do Podskalí na pozemek za mostem u čerpacího místa požární vody či pod autobusové nádraží v Okružní ulici.

Elektřina nepůjde v jedné ulici

Louňovice – K přerušení dodávky elektřiny v Louňovivích dojde 29. října. Výpadek je naplánovaný od 8.00 hodin do 13.00 hodin. Elektřina však nepůjde jen v části obce. Proud totiž nepůjde v Kutnohorské ulici.

Zastupitelé schválí požární směrnice

Toušice – Schválení požárně poplachové směrnice je jedním z bodů, kterým se budou zabývat zastupitelé obce na svém zasedání. Kromě toho budou hovořit také o nabídce na komplexní vodohospodářské služby. Zasedání místních zastupitelů je naplánované na zítřejší den, tedy na středu. Na obecním úřadě v Toušicích se zastupitelé sejdou od 18.00 hodin.

Odvezou plastové odpady z obce

Svojšice – Poslední pátek v měsíci, tedy 30. října, je den, kdy odvezou plastový odpad z domácností. Žluté pytle byly roznesené do domácností v rámci rozšíření třídění odpadů poprvé v srpnu tohoto roku. Do pytle lze vyhazovat plastové kelímky, PET lahve (sešplapané), plastové tašky a sáčky, lahve od mycích prostředků, polystyren a nápojové kartony.

Tři hodiny budou bez elektřiny

Třebovle – Nepůjde elektřina. K přerušení dodávky elektrické energie dojde v pondělí 19. října. Naplánovaný výpadek se týká Lipan a Borku. Bez proudu se lidé v těchto obcích budou muset obejít od pravého poledne po následující tři hodiny. Tedy do 15.00 hodin odpoledne.