Koupání na Vyžlovce je opět povolené

Vyžlovka – V přírodním koupališti Vyžlovka je opět voda vhodná ke koupání. Zákaz koupání je tedy zrušený, ačkoli jakost vody je stále zhoršená. O možnostech koupání informovala Krajská hygienická stanice Středočeského kraje. Písník Hradišťko nedaleko Kolína je stále vhodný ke koupání, ačkoli se ve vodě vyskytuje přírodní pěna a u břehu jsou řasy. V nedalekých Poděbradech je zhoršená jakost vody. Ve vodě se vyskytují sinice a zvýšený byl také nález chlorofylu. Stále se zde však lze po vlastním uvážení koupat.

Zalévat zahradu ani mít auto nesmí

Černokostelecko – Městský úřad Říčany vydal zákaz odběru povrchových vod z vodních toků v celém správním území obce s rozšířenou působností Říčany pro účely zalévání hřišť, zahrad a trávníků, napouštění nádrží a bazénů či mytí aut. Zákaz je vydaný vzhledem ke stávajícímu nepříznivému vývoji hydrologické situace, dlouhodobému suchu a předpovědi počasí. Trvat bude až do odvolání. Vodní toky mají v současné době opravdu nízké průtoky, které jsou mnohdy pod hranicí historického minima.

Milčice vyzývají k přípravě elektřiny

Milčice – Obec Milčice připomíná občanům v souvislosti s výstavbou tlakové splaškové kanalizace v obci termín 23. srpna. Nejpozději do té doby musí občané připravit elektřinu k čerpacím šachtám. Součástí provedeného přívodu NN musí být rovněž revizní zpráva. Chráničky kabelů mezi čerpací šachtou 
a ovládací automatikou, čerpací šachta, technologické vybavení čerpací šachty a výtlačné potrubí z čerpací šachty je dodávkou stavby.

Posvícení na víkend uzavře celou obec

Mrzky – S uzavírkou značné části obce, zhruba pětikilometrového úseku, musejí řidiči počítat příští víkend. Koná se totiž tradiční posvícení Pupek světa. Obec bude uzavřená od pátku 21. srpna od 15 hodin až do nedělního poledne. Autobusová doprava nebude narušena. Objízdná trasa měří sedm kilometrů.

Kvůli suchu nakonec do lesů nevyrazí

Český Brod – Hnutí Brontosaurus spolu s Městskými lesy Český Brod plánovaly na 20. – 23. srpna víkendovou akci s lesníky plnou her a informací, jež by zájemcům pomohly proniknout do tajů lesnictví. A kde jinde než v lese. Kvůli dlouhotrvajícímu suchu se nakonec pořadatelé rozhodli akci zrušit.