Po prázdninách nepůjde proud

Kozojedy – Dodávka elektrické energie bude přerušená v Kozojedech první zářijový den. Elektřina nepůjde od 9.30 do 14.30 hodin. Časový rozsah přerušení dodávky elektřiny byl zvolený pouze na nezbytně nutnou dobu.

Zastupitelé vyřeší úspory energií

Kouřim – Realizace úspor energií je jedním z bodů programu zasedání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 13. srpna od 18.00 hodin v obřadní síni radnice v prvním patře. Hovořit se bude také o rekonstrukci místní komunikace Okružní Kouřima na programu je také prodej kolového traktoru.

Voda je bez závad

Brník – Pitná voda v Brníku je v pořádku. Na základě rozboru vody v obci, který provedl zdravotní ústav, bylo zjištěné, že voda ve vodovodním řadu je bez závad. Všechny hodnocené ukazatele jsou v pořádku a vodu tak lze užívat jako pitnou.

Lidé nesmí zalévat a napouštět bazény

Říčansko – Tak jako v jiných koutek kraje, také na Říčansku žádá odbor životního prostředí občany, aby vzhledem k suchému období nepoužívali vodu na zalévání nebo dopuštění bazénů. Vodu mohou lidé používat pouze pro osobní potřebu. Úřad také upozorňuje, že je-li nedostatek vody nebo je-li ohrožené zásobování obyvatelstva pitnou vodou, může vodoprávní úřad rozhodnutím nebo opatřením obecné povahy bez náhrady upravit na nezbytně nutnou dobu nakládání s vodami. Případně nakládání omezit či úplně zakázat.

Pošta v obci je tento týden zavřená

Horní Kruty – Pošta v obci bude dočasně uzavřená. Pošta otevře své dveře až příští pracovní týden, tedy 17. srpna. Do tohoto pátku mohou lidé z obce využívat služeb černokostelecké pošty. Ta sídlí v Pražské ulici a lidé ji mohou navštívit denně od 8 00 hodin do 18.00 hodin. V sobotu je pošta v Kostelci nad Černými lesy otevřená od 8.00 hodin do 10.00 hodin.

Mladíci okrádají důvěřivé lidi

Přehvozdí – V obci a okolí se pohybují mladíci a pod záminkou odečtu elektřiny okrádají občany. Lidé by tak měli být na pozoru. Na odečty elektřiny je upozorní obecní úřad.

Ošacení doneste na obecní úřad

Výžerky – Poslední srpnový den od 13.00 hodin do 17.00 hodin a 4. září od 17.00 hodin do 19.00 hodin se na obecním úřadě uskuteční sbírka použitého ošacení. Věci by měly být zabalené v igelitových pytlích, případně v krabicích, aby se nepoškodily transportem. Donést lze nejen letní i zimní oblečení, ale také například lůžkoviny, prostěradla nebo nepoškozenou obuv. Vhodné jsou také nepoškozené hračky, péřové přikrývky a polštáře nebo menší elektrospotřebiče i knihy.