Kradl v obchodě, dostal za to pokutu

Kolín – Muž z Kolína chtěl zřejmě ušetřit a proto odcizil baterie v hodnotě necelých 60 korun. Přivolané hlídce městských strážníků se muž k činu doznal. Dostal blokovou pokutu.

Popíjeli alkohol na veřejnosti

Kolín – Ve Veltrubské ulici našli strážníci muže bez domova, který popíjel alkohol. Porušil tím vyhlášku města. Když s ním městští policisté přestupek vyřešili, vykázali ho z místa. Stejný osud čekal také bezdomovce, který popíjel alkoholické nápoje v ulici Dukelských hrdinů.

Mateřinka je přes prázdniny zavřená

Oleška – Provoz mateřinky v Olešce skončil v úterý 30. června, stejně tak jako školní rok. Od té doby však bude mateřinka uzavřena až do konce srpna. Školička bude uzavřená na dva měsíce z důvodu technologické obnovy kuchyně a malování prostorů školičky. Provoz Mateřské školy Oleška bude opět zahájený v úterý 1. září.

Ke kouření marihuany se přiznal

Kolín – Městským strážníkům volal občan, že před jedním z obchodů v ulici Sladkovského sedí ve vozidle dva muži, kteří kouří marihuanovou cigaretu. Uvedl také, že budou pokračovat v jízdě autem. Strážníci tedy přijeli na místo. Dostavili se ve chvíli, kdy řidič zmíněného auta nastartoval a odjížděl. Strážníci tedy vozidlo zastavili a tázali se řidiče, zda před jízdou užil nějakou návykovou látku. Ten se přiznal, že ano. Vzhledem k tomu, že se jednalo o podezření z trestného činu, strážníci zavolali na místo policii, které celý případ předali.