Psi nesmí běhat volně po vesnici

Černé Voděrady – Psi v Černých Voděradech se na veřejných prostranstvích v zastavěných částech obce smějí pohybovat jen na vodítku. Navíc je v těchto místech zakázaný výcvik. Dále jsou chovatelé či vlastníci psů povinni neprodleně odstranit exkrementy, které pes vykoná na veřejném prostranství. Psi mají navíc v obci zakázaný vstup do prostorů oploceného dětského hřiště „U rybníka".

Dnes nepůjde elektrická energie

Mukařov – Dnes od 10.00 hodin nepůjde elektrická energie. Přerušení dodávky elektřiny je naplánované až do tří hodin odpoledne. Elektrická energie nepůjde v těchto místech: Luční, Na Budech, Obecní, Pražská, U Dlouhé louky, K bytovkám, Choceradská a Do chobotu.

Hřiště vyjde téměř na půl milionu

Kostelec n. Č. l. – Rada města podpořila stavbu multifunkčního hřiště ve Svatbíně. Maximální částka, kterou město uvolní je 480 tisíc korun. Hřiště by mělo vzniknout na místě bývalé vodní nádrže.

Krychnovští budou mít novou pergolu

Krychnov – Krychnovští budou opravovat vodoteče. Již mají sjednanou firmu, která práci udělá. Dále také ukončili výběrové řízení na stavbu pergoly, houpačky a opravdu spodní čekárny. V brzké době se tak v Krychnově na výše zmíněných věcech začne pracovat.¨

Ztratil se pejsek, slyší na jméno Čiko

Malotice – V Maloticích se ztratil jorkšírský terier. Pejskovi jsou asi dva roky a slyší na jméno Čiko. Ztratil se už 6. června a jeho majitelé ho stále ještě nenašli. Čiko je černo-hnědý. Majitelé za jeho nalezení nabízejí odměnu 2000 korun. Pokud máte jakékoli informace o pejskovi volejte na 792304708.

Elektřinu nebudou mít ani na zámku

Polní Voděrady – Příští úterý se budou muset obyvatelé obejít bez elektřiny. Od 8.30 hodin do 11.30 hodin bude přerušená dodávka elektřiny od trafostanice u zámku směr Čapák k čp. 92, směr na náves k čp.5, na statku i zámku. Dále od 7.30 do 16.00 hodin část obce od trafostanice na návsi směr Mančice včetně kostela.

Žáci budou za kroužky platit

Kouřim – Školáci budou muset od příštího roku za zájmové kroužky ve škole platit. Tedy alespoň ti, kteří budou navštěvovat zájmové činnosti na Základní škole Miloše Šolleho v Kouřimi. Základní škola totiž zažádala zastupitelstvo města Kouřim o schválení zpoplatnění zájmových kroužků od následujícího školní roku, tedy roku 2015/ 2016. Za kroužek deskových her, který škola provozuje, by tak nově žáci měli zaplatit 250 korun za pololetí a za ostatní kroužky je naplánovaný jednotný poplatek za pololetí, a to 100 korun.