Zářivky i barvy přineste v pondělí

Vyžlovka – V pondělí se uskuteční svoz tříděného odpadu. Do toho patří rozpouštědla, kyseliny, zásady, pesticidy, ale také zářivky, motorové oleje, barvy, pryskyřice, detergenty a odmašťovací přípravky. Donést můžete také léky, baterie či akumulátory. Do tohoto odpadu nepatří eternit.

Kromě jídla zaplatili také pokutu

Kolín – Muž z Prahy a žena z Kutnohorska se zřejmě chtěli zadarmo občerstvit v jednom z kolínských supermarketů. Přistihla je však ostraha a zavolala na ně městskou policii. Povedená dvojice v obchodě zkonzumovala zboží v hodnotě 200 korun. Nakonec přeci jen všechno zaplatili a navíc museli uhradit strážníkům blokovou pokutu.

V celé obci nepůjde elektrický proud

Kostelní Střímelice – V obci nepůjde elektrická energie. Přerušení je naplánované na 19. května. Lidé se bez proudu budou muset obejít takřka po celý den. K vypnutí dojde v 7.30 hodin a k obnovení dodávky elektřiny do domácností by mělo dojít v 17.00 hodin.

Na biologický odpad koupí kontejnery

Oleška – V současné době každá obec musí řešit odvoz biologického odpadu. Někdo to řeší speciálními popelnicemi, jiní kompostárnou. Olešečtí však koupí dva kontejnery do vlastnictví obce. Občané tak budou moci bioodpad ze svých domovů odvážet na dvě místa. Odsud už obec zajistí další odvoz.

Na jedenáct osob si posvítili strážníci

Kolín – Celkem na jedenáct lidí si posvítili městští strážníci. Dvě problémové osoby dokonce načapali dvakrát a pokaždé v jiné lokalitě. Strážníci vykázali tři osoby z Veltrubské ulice, dvě osoby z ulice V Kasárnách a z ulice Dukelských hrdinů dokonce šest osob. To vše kvůli tomu, že dotyční nedodržovali zákony, obecně závazné předpisy a nařízení města. Většinou šlo o konzumaci alkoholu, ale také o nepořádek, který dělali. Ten si pochopitelně po sobě museli nejprve uklidit.

Most v Opolanech je uzavřený

Oplanech – V Oplanech je uzavřený most. Uzavírka je přímo v centru obce, takže obec Výžerky a dál na Uhlířské Janovice je komunikace volně průjezdná. Uzavírka potrvá pravděpodobně do konce července.

Mají naplánované zasedání na celý rok

Konojedy – Konojedští již mají naplánovaná všechna veřejná zasedání zastupitelstva do konce roku. V nejbližší době se sejdou v pátek 22. května. Další zasedání je naplánované na 26. června. O prázdninách se zastupitelé nesejdou, napraví to však hned na začátku září.Sejdou se již 4. září. Poté až na konci října – 30. října. Poslední zasedání v roce je pak naplánované na 18. prosince.