Azbest odvezou, ale musíte to zaplatit

Kouřim – Kouřimští občané se dotazovali na městském úřadě na odvoz azbestu ze střech. Ten je možný, ale pouze, pokud si odvoz nebezpečného materiálu zaplatíte. Zaplatit je třeba také skládkovné pro nebezpečné odpady. Výhodnější cenu by však město mohlo získat, pokud by se odvozy od všech zájemců, uskutečnili v jeden den. Požadavky tedy občané starobylé Kouřimi mohou předat do pokladny radnice nebo emailem paní starostce do úterý 5. května.

Strážníci se zaměřili na alkohol v ulicích

Kolín – Strážníci se v nedávné době zaměřili na kontrolní činnost ohledně zákazu konzumace alkoholu na vyhláškou určených místech. Porušení vyhlášky bylo podle tiskové mluvčí kolínských městských policistů Heleny Honkiszové zjištěné v těchto ulicích: Pod Hroby, Dukelských hrdinů, Veltrubská, Rorejcova a V Kasárnách. Alkohol v těchto místech popíjely problémové závislé osoby. Porušení vyhlášky může být řešeno pokutou až do výše tisíce korun.

Cizinec kradl, načapali ho

Kolín -V jednom ze supermarketů chtěl nakupovat cizinec za pět prstů. Vzal si zboží v hodnotě necelých čtyřiceti korun. Jenže ho načapali a on musel nakonec strážníkům platit blokovou pokutu.

Ve Svojšicích se uskuteční svoz kovů

Svojšice – Máte doma kovový odpad a nevíte, co s ním? Koncem tohoto měsíce se uskuteční svoz. Ten je naplánovaný na 25. května. Další pak až na červenec. Svoz nebude jen ve Svojšicích, ale také v přilehlých obcích. Na svoz kovů se tedy mohou připravit také obyvatelé Bošic a Nové Vsi III. Kovový odpad je třeba připravit před svou nemovitost. Svoz se uskuteční v době od 9.00 hodin do 11.00 hodin.