Ve středu nepůjde elektřina

Kouřim – Ve středu 29. dubna bude přerušení dodávka elektrické energie. Elektrický proud nepůjde v době od 7.30 hodin ráno do 16.30 hodin odpoledne. Bez elektřiny se téměř po celý den budou muset obejít obyvatelé starobylého města žijící v ulicích Na Hradbách, Ouličky, Podskalí a Kolínská.

Malotičtí mohou využít čtyři místa

Malotice – Obec má v letošním roce možnost využít čtyři lidi v rámci obecně prospěšných prací. A to na základě žádosti na vytvoření pracovní příležitosti. Zaměstnání pro ně bude na dobu určitou a to od 1. dubna do 30. října letošního roku. Zastupitelé schválili zaměstnat uklízeče veřejných prostranství včetně mzdových nákladů. Nikdo nebyl proti tomuto návrhu.

Budou jednat s lidmi

Konojedy – Konojedské čeká mimořádné veřejné jednání. konat se bude v pondělí 4. května od 19.00 hodin v zasedací místnosti obce. V rámci tohoto jednání dojde ke jmenování nového velitele Sboru dobrovolných hasičů Konojedy. Zároveň je na programů rekonstrukce dvou komínů na obecní nemovitosti, a to na sokolovně.

Ze stodoly vzal zloděj, co mohl

Ždánice – Do stodoly ve Ždánicích se někdo vloupal. K loupeži došlo v době od 24. dubna do 26. dubna. Zloděj odcizil autonabíječku, vrtačku, úhlovou brusku, ráčnu a 175 litrů motorové nafty. Podle tiskové mluvčí kolínských policistů Martiny Fejfarové způsobil svým jednáním škodu ve výši 10 250 korun.

Odpad dávají buď do pytlů nebo do dvora

Jevany – Lidé v Jevanech mohou třídit odpad do barevných pytlů. Ty lze nakoupit na obecním úřadě. Svoz těchto pytlů s odpadem se pak koná dle harmonogramu svozového plánu. Další možností je využití kontejnerů na tříděný odpad (plast, papír a kovové obaly) ve dvoře obecního úřadu a to v pondělí a ve čtvrtek od 8.00 hodin do 16.00 hodin. Velkoobjemový odpad lze ukládat ve dvoře obecního úřadu za poplatek, který bude sdělený na místě.

Vitičtí mohou podepsat petici o vlakových spojeních na obecním úřadě

Vitice – Petici na podpoření zkvalitnění dopravní dostupnosti Prahy vlakem z oblasti Českobrodska tak, aby vlaky linky S7, které jsou nyní provozované v úseku Úvaly – Praha hl. n. – Řevnice byly nově vedené již z Českého Brodu, můžete podepsat na obecním úřadě kdykoliv v provozních hodinách.. Četnost vlakových spojení na lince S1 Kolín – Český Brod – Masarykovo nádraží byl zůstala stejná, jako je doposud. V případě, že nemáte čas přijít na úřad, lze se domluvit na zvláštní termín.

Lhotky budou bez elektřiny

Lhotky – Polovina obce nové trafostanice směrem na Radlice a Krymlov a cesta u pole od čísla popisného 30 bude bez elektrické energie. Bez proudu se budou muset obyvatelé obejít ve čtvrtek od 7.30 hodin do 15.30 hodin.

Zloděj ukradl tvárnice u chaty

Kostelec n. Č. l. – Na pozemek u rekreační chaty v Kostelci nad Černými lesy se vloupal neznámý pachatel. Z pozemku vzal tři kusy tvárnic z betonového krbu a dále ze zahrady tři kusy okrasných zahradních lampiček. Způsobil celkovou škodu v celkové hodnotě osmnáct set korun.