Povalovala se, kouřila přes zákaz a navíc dělala nepořádek kolem sebe

Kolín – V zastávce městské hromadné dopravy se na lavičce povalovala problémová závislá osoba.Upozorňovala na sebe nevhodným chováním, porušováním zákazu kouření na zastávce a navíc okolo sebe dělala nepořádek. Žena, která má bydliště na Městském úřadě musela okamžitě přestat kouřit a před vykázáním z místa po sobě nepořádek uklidit.

Až v polovině dubna půjdou děti k zápisu

Kostelec n. Č. l. – Zápis do mateřské školy pro následující školní rok se uskuteční od 13. dubna do 14. dubna v době od 8.00 hodin do 13.00 hodin v budově mateřské školy. Zájemci by s sebou měly přinést průkaz totožnosti zákonného zástupce, doklad pro doložení trvalého bydliště, očkovací průkaz a rodný list dítěte. Měli by jste mít vyplněnou také žádost o přijetí a od lékaře mít potvrzení od zdravotním stavu dítěte.

Muž ležel na ulici a nereagoval, byl opilý

Kolín – Opilého muže našel hodinu před půlnocí občan před jedním z domů v ulici Kpt. Jaroše. Muž ležel na zemi a nereagoval. Zřejmě byl pod vlivem alkoholu. Právě proto kolemjdoucí zavolal na městskou policii. Strážníci po příjezdu na místě zjistili, že je muž opravdu ve stavu, který by ho mohl ohrozit na životě. Případně by mohl svým jednáním ohrozit jiné osoby. „Na místo byla přivolaná záchranná služba," řekla tisková mluvčí kolínských policistů Helena Honkiszová. Lékař si pak muže převzal k dalšímu ošetření.

Svezou nebezpečný odpad z obcí

Svojšice – V sobotu se uskuteční svoz nebezpečného odpadu. V Bošicích bude auto od 11.15 hodin do 11.30 hodin u požární zbrojnice, ve Svojšicích od 12.05 hodin do 12.20 hodin u obchodu a v Nové Vsi od 12.30 hodin do 12.45 hodin na návsi. Do nebezpečného odpadu můžete odevzdat televizi, lednici, mrazák, pneumatiky osobních aut bez disků. Dále léky, oleje, mastné hadry, zářivky, monitory, baterie, louhy a barvy v původních obalech. Vše musíte předat posádce.

Párek kachen laškoval na parkovišti

Kolín – Kuriózní telefonické oznámení přijali strážníci v pozdních nočních hodinách. Na parkovišti před obchodním domem se totiž nacházel párek kachen. Pro místo svého randění si kachny vybrali nevhodné místo, mohlo by se jim totiž něco stát. „Po příjezdu na místo byla hlídka svědkem milostného jarního laškování těchto vodních ptáků," řekla tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová. Naštěstí vzhledem k pokročilé noční době nebyl na parkovišti žádný provoz. Z toho důvodu městští strážníci zahnali zvířata do bezpečné vzdálenosti od parkoviště. „Zda ve své činnosti zvířata pokračovala na bezpečnějším místě hlídka nezjišťovala," dodala s úsměvem tisková mluvčí.