Město převezme naučné prvky do majetku

Zásmuky – Město převezme do svého majetku prvky naučné stezky v bažantnici. Je to jeden z bodů zasedání zastupitelů města. Ti se sejdou v zasedací místnosti v budově zdravotního střediska. Zasedání je naplánované na čtvrtek 26. března od 18.00 hodin.

Srna nepřežila srážku s vozidlem, řidič z místa dopravní nehody ujel

Kolín – Ve Veltrubské ulici směrem na Hradišťko ležela na silnici srna. Zřejmě ji tam srazil automobil a následkem srážky zahynula. Strážníci zjistili, že mrtvé zvíře patří do katastru myslivecké honitby Veltruby. Telefonicky tedy vyrozuměli hospodáře, který je zodpovědnou osobou a přislíbil, že se o srnu postará a ihned přijede na místo. Vozidlo, které srnu srazilo, na místě ani v okolí nebylo. „Událostí nevznikla žádná škoda na komunikaci," dodala ještě Helena Honkiszová z oddělení prevence kriminality městské policie v Kolíně.

Nebezpečný odpad můžete přinést v sobotu

Třebovle – V sobotu ráno do obce přijede vůz, který odsud odveze nebezpečný odpad. Svozové auto bude stát na návsi od 7.30 hodin do 7.45 hodin. Odpad je nutné předat přímo posádce. Pokud se tak nestane, posádka nemá povinnost odvézt nahromaděný odpad.

Elektroodpad a baterie do koše nepatří, přineste je na úřad nebo zavolejte službu

Konojedy – Do klasického odpadu rozhodně nepatří žádný elektroodpad ani baterie. Proto Konojedští přijali velkou sběrovou akci elektroodpadu. Ta se uskuteční až 31. července od 9.00 hodin do 18.00 hodin před budovou obecního úřadu. Do té doby si lidé musejí tento odpad skladovat doma. Je však ještě jedna možnost, která vyzývá občany k lenosti. Je totiž možné si nechat odvést staré elektrospotřebiče přímo z domácnosti. stačí ve všední den zavolat od 9.00 hodin do 17.00 hodin. V rámci služby lze odebrat pračku, sekačku, počítač, mikrovlnku, monitor, autobaterii nebo například ledničku. Lze využít buď balíkový svoz. Spotřebiče by tak měly mít od 25 kilogramů do 50 kilogramů nebo pak svoz na 150 kilogramů. Celá služba je občanům k dispozici zdarma.

Studenti se mohou hlásit ke studiu

Kostelec n. Č. l. – Přijímací řízení do dvouleté Praktické školy v Kostelci nad Černými lesy se bude konat 23. dubna v prostorách Základní a Praktické školy Kostelec nad Černými lesy v dopoledních hodinách. Je třeba vyplnit přihlášku ke studiu na střední škole s potvrzením lékaře. K přihlášce je nutné doložit doporučení pedagogicko -psychologické poradny nebo zprávu z vyšetření.