Poplatek za psy je splatný už v pondělí, za odpad však s poplatkem spěchat nemusíte

Svojšice – Poplatek za psy je splatný nejpozději v pondělí. Občané Svojšic tak mají posledních několik dní na to, aby poplatek na obecním úřadě uhradili. Za prvního psa je nutné zaplatit padesát korun. Za každého dalšího pak obyvatelé hradí poplatek ve výši pětasedmdesáti korun. Důchodci mají na poplatcích na psa slevu. Za jednoho pejska v domácnosti zaplatí senioři jen třicet korun, za druhého a každého dalšího pak pětačtyřicet korun. S poplatkem za svoz komunálního odpadu však občané spěchat nemusí. Ten je splatný do srpna.

Vedení Výžerek prosí občany o vypůjčení dobových fotografií. Zatím však marně

Výžerky – Vedení obce žádalo občany o zapůjčení historických dobových fotografií a dokumentů k 25.letému výročí samostatnosti obce Výžerky. Žádost však byla do dnešního dne bezúspěšná. Pokud tedy máte doma nějaké dobové fotografie a můžete je zapůjčit, neváhejte a doneste je na obecní úřad. Fotografie se vám vrátí a pomůžete dobré věci.

Konojedští zastupitelé se sejdou mimořádně tento pátek večer

Konojedy – Mimořádné veřejné jednání zastupitelů obce se uskuteční 27. března od 19.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu Konojedy. Na zasedání zve starostka obce Michaela Růžičková.

Nebezpečný odpad svezou z Bečvár i přilehlých obcí na počátku dalšího měsíce

Bečváry – Nebezpečný odpad musí být vždy předaný do rukou posádky, nikoli hromaděný na sběrných místech. Proto je důležité vědět, na kterém místě se v který čas posádka zdrží. V Bečvárech u sokolovny bude od 7.30 a auto se zdrží půl hodiny. V 8.10 hodin pak přijede svozové auto v Poďousech na autobusové zastávce, kde se zdrží do 8.25 hodin. V 8.35 hodin se zastaví na Červeném Hrádku u separačních nádob, odkud vyjede deset minut před devátou do Horních Jelčan. Tam by měla posádka dorazit v 9.55 a zdržet se do 10.10 hodin. Také tady bude odpad vybíraný u separačních nádob. Poslední zastávkou jsou Hatě. Tak se u separačních nádob automobil na svoz zdrží od 10.25 hodin do 10.40 hodin.

V knihovně v minulém měsíci přibyly knihy

Kostelec n. Č. l. – Více než dvacítka nových knih čeká na čtenáře v černokostelecké knihovně. Do knihovny se loni dostaly opět také knihy z projektu Česká knihovna. Tohoto projektu Ministerstva kultury ČR se knihovna účastní každoročně. Projekt podporuje nákup nekomerčních děl české literatury a je určený profesionálním veřejným knihovnám a vybraným vysokoškolským knihovnám. Ty se však do knihovny dostaly již v loňském roce.

Elektřina nepůjde dnes, zítra a za týden

Oleška – Přerušení dodávky elektrické energie v obci je naplánované na tři termíny. Dnes nepůjde proud v části obce mimo lokality od křižovatky u obchodu směrem na Brník, směr Kostelec nad Černými lesy a k mostku směrem na Ždánice. Odstávka se netýká domova důchodců. Elektrická energie bude vypnutá od 7.30 hodin do 15.30 hodin. Výpadek elektrické energie se týká také pošty, obecního úřadu, pohostinství a mateřské školičky. Další výpadek je naplánovaný ihned na středu, 25. března a další pak na 31. března. Elektrická energie nepůjde v Olešce v části Suchopár.

Pravidelný svoz pytlovaného odpadu z obce začne již následující pondělí

Černé Voděrady – Od pondělí 30. března bude pro letošní rok zahájený pravidelný týdenní svoz pytlovaného odpadu z domácností. Typizované pytle s odpady je nutné ponechávat pouze na vyznačených svozových místech. Případné změny v provozu budou předem oznámené na vývěsce obecního úřadu.