Svozy odpadu budou až další měsíc

Kolínsko – Svozy plastového odpadu pro tento měsíc skončili pro některé obce na Kolínsku. Opakovat se budou zase v dubnu.
Odvozy v dubnu:
2. 4. Struhařov
3. 4. Vyžlovka
7. 4. Jevany, Bohumile
9. 4. Nučice, Tehovec, Oplany
10. 4. Kozojedy, Výžerky
V druhé polovině měsíce dubna pak přijdou na řadu svozové dny pro papír a skleněný odpad.

Budou hovořit o opravě sochy

Kostelec n. Č. l. – O renovaci sochy Sv. Jana Křtitele na Jánském náměstí budou hovořit zastupitelé města na svém zasedání. To se uskuteční 25. března od 18.00 hodin v zasedací místností městského úřadu.

Odpad musíte předat posádce

Bečváry – V Bečvárech a přilehlých obcích svezou 4. dubna nebezpečný odpad. Ten je třeba předat přímo posádce vozu.

Nakonec zloděj zaplatil draze

Kolín – V odpoledních hodinách byl v obchodním centru přistižený muž, který kradl. Do kapsy si schoval zboží v hodnotě 72 korun a prošel pokladní zónou, aniž by zboží zaplatil. Bezpečnostní pracovník ho však zastavil a zavolal městské strážníky. Těm se k přestupku přiznal a místo necelé stokoruny musel nakonec zaplatit pokutu ve výši 1000 korun. Krást se tak rozhodně nevyplatilo.

Fotbalogolfové hřiště v Klíčích

Konojedy – V lokalitě Klíče by mělo vzniknout fotbalofolkvoé hřiště. Žadatel prezentoval svůj záměr zastupitelům obce a žádal je o vyjádření na zasedání, které se uskutečnilo na počátku měsíce března.

Požíval alkohol na veřejnosti

Kolín – Obecně závaznou vyhlášku města, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na určených místech, porušil muž z Prahy.V parku Komenského popíjel alkoholický nápoj. Strážníci muže upozornili, že zde popíjet nesmí a chtěli, aby prokázal totožnost. To však nezvládl, a tak byl předvedený na policii k jejímu zjištění. S přestupkem souhlasil. Porušení vyhlášky tak vyřešili strážníci na místě blokovou pokutou.

Cizinka nakoupila za pět prstů

Kolín – Platit se rozhodně nechtělo cizince, která odcizila zboží v hodnotě 731 korun. To si schovala do tašky a prošla okolo pokladen. Na místo přijeli strážníci a žena se ke krádeži doznala. Nakonec musela uhradit pokutu v maximální výši.