V Mukařově vykradli kostel

Mukařov - Z kostela v Mukařově se ztratila cínová k křtitelnice, pozlacený svícen a velký sedmiramenný svícen. S informacemi, které by mohly vést k dopadení pachatele či k nalezení předmětů, se obracejte na policii.

Klubovnu užívají děti i členové STP

Radim - Z bývalé prodejny vznikla klubovna, která je v využívaná Svazem tělesně postižených k pravidelným schůzkám a také dětmi od tří let, které zde malují a tvoří ruční výrobky.

Černokostelečtí se chystají na sběr nebezpečného odpadu na dvou místech

Kostelec n. Č. l. -  Takřka za měsíc, v sobotu 11. října od 9.00 hodin do 12.00 hodin, odvezou z Kostelce nebezpečný odpad. Svozové auto přijede na náměstí Smiřických k vjezdu do zámku a do Svatbína na náves k vypuštěné požární nádrži. Přinést můžete elektrospotřebiče, baterie, monočlánky, zářivky, výbojky i akumulátory. Dále nevyužívané léky s prošlou zárukou i pneumatiky. Ty však jen z osobních aut a maximálně čtyři od občana. Odpad musí každý odevzdat osobně v určité hodiny. Nelze ho odkládat dříve ani později. Stanoviště budou s předstihem monitorována.

Fotografická soutěž vyvrcholí o víkendu

Kouřim - Tradiční fotografická soutěž vyvrcholí při kouřimském posvícení v sálu radnice. Návštěvníci výstavy vyberou podle svého uvážení nejzdařilejší fotografie a svým podpisem do připravené tabulky dají svůj hlas pro dané obrázky. Vyhrávají fotografie s největším počtem hlasů od návštěvníků výstavy. Výsledky soutěže budou uveřejněny následující týden.

Zvou na poslední zasedání zastupitelstva

Nučice - Poslední zasedání současného zastupitelstva obce se uskuteční 22. září od 19.00 hodin v místní hospodě. Hovořit se bude o žádosti uzavření mateřské školy, ale také o trafostanici u bytovek. Nakonec přijde na řadu také zhodnocení práce zastupitelstva.

Sběrný dvůr je otevřený dvakrát v týdnu

Zásmuky - Kovy, objemné odpady, vyřazené elektrozařízení, bioodpady i použité pneumatiky. To všechno lze ukládat do sběrného dvora, který je otevřený dvakrát v týdnu. Ve středu je provozní doba od 12.00 hodin do 17.00 hodin. Druhým otvíracím dnem je sobota od 8.00 hodin do 13.00 hodin.

Na úpravu stromů je čas do listopadu

Stříbrná Skalice  - Do 15. listopadu tohoto roku, tedy v době vegetačního klidu, by měli uživatelé dotčených pozemků odstranit a okleštit stromoví i jiné porosty, které ohrožují distribuční soustavu energetické společnosti.