Nakupuje za pět prstů, už ji znají

Kolín  - Žena z Kolínska je u místních policistů již známou firmou. Opakovaně totiž nakupuje za pět prstů. Naposledy byla přistižená při krádeži v hodnotě 1060 korun. Všechno si schovala do tašky a prošla za pokladní zónu. Když na místo přijeli strážníci, k přestupku se doznala.

Z Jižní ulice zmizely staré panely

Jevany - Pětadvacet let staré panely v Jižní ulici v Jevanech jsou již minulostí. Na novém kameninovém podloží je nový asfaltový povrch, jsou také opravené kanalizační armatury, komunikace je také odvodněná a osazená krajnicemi. Tato komunikace měla přislíbený nový povrch již dlouhá léta, stále však nebyly finance. Nyní pomohly dotace. Prioritní byla právě tato ulice vzhledem k tomu, že je přístupovou komunikací k nové vybudované mateřské škole. Lidé z lokality zase touto ulicí projíždí k poště i autobusové zastávce.

Dvě krádeže za den v jednom obchodě

Kolín - V jednom ze supermarketů došlo hned k dvěma krádežím během jednoho dne. Nejprve kradl muž, který měl chuť na láhev vodky. Místo láhve alkoholu musel zaplatit vysokou pokutu. Později v tomto obchodě kradla žena. Ta si nabrala zboží do tašky a platit rozhodně nechtěla. Nakonec místo pěti set korun za nákup musela zaplatit jednou tak vysokou pokutu. Zboží navíc musela vrátit.

Oprava vozovky se ještě prodlouží

Zásmuky - Rekonstrukce komunikace byla na několik dní zastavená. Na kontrolním dnu totiž zhotovitel zjistil, že výsledky hutnících zkoušek neodpovídají parametrům stanovených projektem. Navrhl tak cementovo vápennou stabilizaci v ulicích Pod Sokolovnou, Dukelská a Nová. To však práci pochopitelně prodlouží a vzhledem k nutnosti vyjádření poskytovatele financí také práce pozastavilo. Kvalita komunikace tím však stoupne. Starosta města, Jiří Pechar, kromě tohoto upozornění také žádá občany, aby neodstraňovali značení přípravných prací. Jejich ztráta samozřejmě přináší komplikace.(