Nebezpečný odpad odvezou v sobotu

Barchovice - Z Hryzel, Radlic i Barchovic bude v sobotu odvezený nebezpečný odpad. Posádka vozu bude v každé obci u separačních nádob. V obci Hryzely od 10.55 do 11.10 hodin, v Barchovicích od 11.25 do 11.40 hodin a v Radlicích od 11.50 do 12.05 hodin. Odpad musí být předání přímo posádce. V době svozu tohoto odpadu bude zároveň přistavený kontejner na velkoobjemový odpad, který však bude k dispozici také pouze v uvedených časech.

Zastupitelé pohovoří o rozpočtové změně

Malotice - Malotičtí budou hovořit o změně rozpočtu s číslem pět. Také se seznámí se zprávou kontrolního a finančního výboru. K projednání těchto a dalších bodů programu se sejdou ve středu 10. září od 19.00 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu v Maloticích.

Elektřina nepůjde od rána do večera

Horní Kruty - Příští úterý, 16. září, nepůjde v Horních Krutech elektřina. Elektrická energie nepůjde od křižovatky na Barchovice směrem na starou cihelnu, pak směrem na Bohouňovice a směrem k obecnímu úřadu. Bez elektrické energie se budou muset obyvatelé obejít už od půl osmé od rána. Znovu budou k distribuční soustavě připojeni až v půl sedmé večer. Lidé by všechny domácí spotřebiče měli dopředu vypojit ze zásuvek.

Kozojedští budou mít zvláštní kroužky

Kozojedy  - Skautský oddíl Kozoroh připravil pro děti zajímavé kroužky. Jde o astronomický kroužek, který může navštěvovat kdokoli do osmi let každý pátek od 18.00 hodin do 20.00 hodin ve skautských klubovnách. Dále je možné docházet na modelářský kroužek. Děti se v tomto kroužku naučí vyrábět papírové i balsové modely. Starší se naučí také modely pilotovat. Kroužek je pro děti od šesti let. Vždy ve čtvrtek od 17.00 hodin do 19.00 hodin, taktéž ve skautských klubovnách.

Zraněná kachna je v záchranné stanici

Kolín - V záchranné stanici pro zraněná živočichy skončila zraněná kachna, která byla nalezená v Obecním dvoře. Ta měla poraněné křídlo. Městští strážníci zvíře nejprve dovezli na svou služebnu. Pak zavolali do Záchranné stanice, odkud si pro zraněnou kachnu přijeli a následně zajistili její léčbu. Kachna až do svého uzdravení tak zůstane v dobrých a zkušených rukou. Pak se vrátí do volné přírody.

V brzké době odečtou elektroměry

Vitice - Od 11. září do 15. září se uskuteční odečty elektroměrů ve Viticích a Hřibech. Od 20. září do 27. září pak v Lipanech, Dobrém Poli, Chotýši a Močedníku. Pokud nebudete v době odečtů doma, je třeba umístit stav elektroměrů na viditelné místo.

Nebezpečný odpad svezou v sobotu

Bečváry -  Svoz nebezpečného odpadu se uskuteční v sobotu. V Bečvárech zastaví svozové auto u sokolovny v půl osmé a zdrží se půl hodiny. V 8.10 bude na autobusové zastávce v Poďousech, odkud odjede pět minut před půl devátou. V 8.35 hodin zastaví na Červeném Hrádku u separačních nádob. Odjezd odsud je naplánovaný na 8.50 hodin. Předposlední zastávka je u separačních nádob v Horních Jelčanech. Tady auto bude od 9.55 hodin do 10.10 hodin. Naposledy auto zastaví u separačních nádob v Hatích a to v 10.25 hodin a odjede v 10.40 hodin.