Slzným plynem zamořili ubytovnu

Kolín -  Krušnou noc si zažili lidé ubytovaní na ubytovně kolínského zimního stadionu. Jedni z ubytovaných mužů totiž nastříkali jiným nocležníkům slzný plyn pod dveře jejich pokoje. Městští strážníci, kteří byli na místo zavoláni recepční, na místě zjistili, že slzným plynem je zamořená celá ubytovna. Poškozenými byli patnáctiletí basketbalisté. Na místě vzniklo podezření na spáchání trestního činu výtržnictví, proto byla k celé události přivolána také státní policie, která si věc převzala k došetření. 

Očkování proti chřipce je aktuální

Horní Kruty  - Očkování proti chřipce je v současných dnech velice aktuálním tématem. Podle informací obecního úřadu již toto očkování provádí praktický lékař Jaroslav Hejduk. Bližší informace v ordinaci.

Na konci týdne budou rekonstruovat silnici k chatové oblasti Strašík

Kouřim -  Tento pátek dojde k opravě komunikací. Rekonstruovat se bude silnice směrem na chatovou oblast Strašík a opravy čekají také silnici v Rusku. Pro automobily v době oprav nebudou tyto ulice sjízdné. Lidé by zde od 8.00 hodin v pátek neměli nechávat stát svá auta. V sobotu by měly být silnice opět sjízdné. 

Opravují pomníček padlým hrdinům, zvelebují však i jeho okolí

Přehvozdí - Pomníček a jeho bezprostřední okolí je hezčí. Došlo totiž k renovaci pomníčku, který byl postavený padlým hrdinům z první světové války. Opravený pomník se nachází u hospody U lípy svobody. Nainstalované byly mimo jiné nové obrubníky, aby byla snazší údržba chodníku kolem.

Zastupitelé se měli sejít minulý týden, nakonec se zasedání uskuteční až zítra

Jevany -  Zasedání zastupitelstva bylo naplánované na 17. října. Starosta obce Jaroslav Švejda však obdržel nadpoloviční většinu omluvenek. Tím pádem by bylo zastupitelstvo neusnášeníschopné. Z toho důvodu bylo zasedání zrušené a náhradní termín je zítra od 18.00 hodin, program se nemění.