Chtějí vybudovat úpravnu pitné vody

Svojšice -  V souvislosti s potřebou pitné vody pro Svojšice starosta obce Lubomír Šmejkal předložil návrh na poptávkové řízení na úpravu stávající studny. Tedy vybudování zařízení na úpravu vody. Když se tento návrh projednával na zasedání obecního zastupitelstva, všichni přítomní zastupitelé s ním souhlasili.

Sbírka je vyhlášená do konce prázdnin

Toušice/ Mlékovice -  Humanitární sbírka, kterou vyhlásila obec Toušice, platí ještě celý tento měsíc. Datum jejího konce je totiž stanoveno až na poslední srpnový den. Ještě stále lze přispět jak hmotným darem, tak pochopitelně také finančně. Příspěvky lze nosit denně na obecní úřad a to v době od 8.00 hodin do 17.00 hodin nebo podle domluvy na telefonním čísle 321783623 nebo na mobilním telefonu 728879127. Finanční dar je také možné poslat na účet zřízený pro tento účel. Jeho číslo je 107-5075230217/0100.

Dopravní omezení mají v Kozojedech

Kozojedy -  Zvýšení bezpečnosti obyvatel, zejména chodců a cyklistů v ulicích U mateřské školy, Revoluční, 1. máje a Sportovní, je důvodem pro místní úpravy provozu na tamějších komunikacích. Proto je zde zóna s dopravním omezením a nejvyšší povolená rychlost v těchto místech je 30 km/h.