Chtěla se snad jen více líbit díky stínům

Kolín – V obchodním domě v Benešově ulici byla přistižena žena, která se snad jen chtěla více líbit. Ukradla totiž oční stíny, které se daly pořídit za 45 korun. Žena stíny schovala a pronesla za pokladny, jenomže pak ji lapili. Strážníkům žena nezapírala a k přestupku se doznala. Místo stínů zdarma si tak z místa odnesla blokovou pokutu a stíny nakonec přeci jen zakoupila.

Zámek je poškozený, vrátka překáží

Kolín – Zámek u vrátek na dětské hřiště je poškozený. Přišli na to strážníci, kteří kontrolovali svůj rajón. Vzhledem k poškození zámku však nešla uzavřít vrátka a zasahovala do chodníku. „Událost byla zdokumentována a bude předána ve smyslu nahledané závady," řekla tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová.

Útočiště našli blízko železničního mostu, vykázali je odtud městští policisté

Kolín – Dvě, někdy i tři osoby, které nemají domov, se v poslední době zdržují v okolí Labe nedaleko železničního mostu. Strážníkům to oznámili obyvatelé Zálabí, když byli právě v těchto místech na pochůzce. Obyvatelé této části města si stěžovali, že bezdomovci po sobě zanechávají velké množství odpadků. Strážníci se tedy vydali k popsanému místu, kde našli spící osoby. Ty odpovídaly popisu od obyvatel. „ Osoby zde spaly v trávě, kolem sebe měly nastlaný nepořádek z odpadků," řekla tisková mluvčí kolínských městských policistů Helena Honksizová. Dodala, že strážníci osoby ztotožnili a nepořádek po sobě museli bezdomovci uklidit. Po dořešení přestupku byly osoby z místa vykázané. „Hlídka okrskových strážníků se v následujících dnech zaměří na kontrolu veřejného pořádku této lokality," dodala nakonec Honkiszová.

Táborák si založil nedaleko nákupního centra, musel ho však ihned uhasit

Kolín – V Rorejcově ulici nedaleko nákupního centra si muž bez domova založil ohýnek a také skládku z odpadků. Pohoda mu dlouho nevydržela, policisté mu přikázali, aby ohýnek uhasil a skládku uklidil. Strážníci se ještě na místo vrátí a zkontrolují ho, zda je vše v pořádku.

Stařenka zmateně chodila po městě, nevěděla, jak se jmenuje ani kde je

Kolín – Na linku městské policie volal jeden z občanů Kolína. Měl starost o paní vysokého věku, kterou potkal v Husově ulici. Podle jeho slov se nejistě a zmateně pohybovala po okolí. Strážníci nebrali oznámení na lehkou váhu a vydali se na místo. Po příjezdu strážníci našli seniorku na Karlově náměstí. „Stařenka nevěděla, kde se nachází, kolikátého je ani jak se jmenuje," popsala situaci tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová. Vzhledem k věku a stavu stařenky prý na místo strážníci přivolali zdravotníky. Ti si paní vzali do své péče a odvezli ji na vyšetření.