Žena chtěla ukrást tester parfému

Kolín – Tester si chtěla nelegálně odnést žena z jednoho z obchodů v kolínském nákupním centru. Ostraha však měla ženu ve svém hledáčku a na místo přivolala městskou policii. Žena si podle slov tiskové mluvčí kolínských městských policistů Heleny Honkiszové ukryla tester vůně pod rukáv oděvu a prošla mimo pokladny. Policie ženu chycenou při činu lustrovala. Policisté tak zjistili, že mají o ženu zájem z důvodu jistých opatření. „Přestupek proti majetku, kterého si byla žena plně vědoma, vyřešili strážníci uložením blokové pokut," řekla Helena Honkiszová s tím, že odcizené zboží bylo vrácené do prodejny a ženu si převzala hlídka policistů, která se na místo dostavila.

Strážníci pomohli muži zpět na postel

Kolín – O pomoc volala na tísňovou linku městské policie v Kolíně žena, jejíž manžel spadl z lůžka. Bylo po druhé hodině ráno, když se strážníci vydali na místo. V domě pak pomohli pána vysokého věku zvednout a uložit zpět na místo. „Stařeček si pádem nezpůsobil zranění, proto nebylo třeba přivolání lékaře," zakončila tisková mluvčí kolínských strážníků Helena Honkiszová. Ve stejný den však strážníci obdobně pomáhali ještě jednou. Tentokrát v půl sedmé ráno volala paní, jejíž velmi stará nemohoucí maminka spadla z postele. Sama ji prý nemohla uzvednout. Strážníci tedy vyjeli znovu na pomoc a také v tomto případě pomohli s uložením do postele. Stejně tak jako v prvním případě ani tentokrát naštěstí nedošlo k žádnému zranění a lékař tím pádem nebyl na místě potřeba.

Chtěl se oholit, ovšem zadarmo

Kolín – K světu chtěl zřejmě vypadat muž z Čáslavi, který přišel do drogerie v obchodním centru nakupovat za pět prstů. Bez placení prý pronesl vybrané zboží za pokladní zónu. „Jednalo se o pánský holící strojek v hodnotě 759 korun," prozradila tisková mluvčí strážníků v Kolíně, Helena Honkiszová. Podle jejích slov se muž strážníkům k přestupku přiznal a událsot byla následně vyřeešená uložením blokové pokuty.

Za nemocnicí našli injekční stříkačku

Kolín – Použitou injekční stříkačku nalezli strážníci při kontrolní činnosti v Žižkově ulici na točně autobusů za nemocnicí. „ Hlídka nebezpečný nález zdokumentovala, stříkačka byla následně uložena do sběrného boxu," řekla tisková mluvčí kolínských městských policistů Helena Honkiszová.

Chtěl krást alkohol

Kolín – Šunku a alkohol, který pijí myslivci si vyhlédl muž z Rumunska v obchodním centru. Celková útrata by byla více než 550 korun. Muž však platit nehodlal. Jenže ho přistihli a na místo byli přivolaní strážníci městské policie. Muž se podle tiskové mluvčí Heleny Honkiszové ke krádeži těchto věcí přiznal. Zboží pak bylo vrácené zpět do prodeje a muž si místo jídla a alkoholického nápoje z prodejny odnesl blokovou pokutu od kolínských strážníků.