Chataři mohou platit přes účet

Černé Voděrady – Výše poplatků za svoz odpadu v roce 2016 zůstává stejná jako v roce 2015. Ke každé popelnici navíc občané dostávají čtyři pytle na tříděný odpad, a to na plast a sklo zdarma. Nadále zůstává také možnost požádat písemně v rámci sociální výpomoci o úlevu a snížení uvedeného poplatku na úřadě obce. plátcem poplatku je vlastník každé nemovitosti, i rekreační. Pro chataře, kteří se nemohou dostavit na obecní úřad k zaplacení poplatku, je možnost zaplatit bankovním převodem na účet obce, jako variabilní symbol pak použijte číslo chaty a v popisu příkazce uvedeno jméno plátce. Pytle si pak lze vyzvednout po předchozí telefonické domluvě na obecním úřadě.

Utržené okapy nahlásili na město

Kolín – Závadu na objektu města objevili strážníci při pochůzce. Šlo o vytržené okapové svody z obvodní zdi pivovaru vedle domu v Kovářské ulici. Městští strážníci místo nafotili a předali jako podnět ve smyslu zjištěné závady na příslušný odbor městského úřadu.

Město bude mít ples na místním zámku

Kostelec n. Č. l. – Ples města se uskuteční v Rytířském sále kosteleckého zámku. Zahájení této společenské akce je naplánované na 23. ledna od 20.00 hodin. O předtančení se postará taneční škola Blanky Vášové. Dále na hosty čeká další kulturní program a chybět nebude ani květinová výzdoba.

Ukradl desítky čokolád a ztrácel je

Kolín – V Seifertově ulici byl při krádeži přistižený muž z Kolína. Zboží, které si chtěl odnést bez placení mělo hodnotu vyšší než 400 korun. Šlo o pachatele, který byl jen o den dříve přistižený při krádeži v jiném obchodě. Z toho důvodu strážníci neudělili blokovou pokutu, ale událost předali na řešení přestupků. Muž se prý dopustil ještě dalšího přestupku v dalším obchodě na Náměstí Republiky. Tady odcizil 46 čokolád, které schoval pod oděv. Prošel za pokladnu, a když ho oslovila ostraha, začal utíkat. Zboží v hodnotě vyšší než 1300 korun začal cestou ztrácet. Zadržený byl na parkovišti.

Stromečky odvezli do Sítin kozám

Kouřim – Vánoční stromečky mohli Kouřimští odložit včera ke svým odpadním nádobám. Technický úsek města je pak naložil a odvezl do Sítin pro kozy. Lidé byli dopředu upozornění na to, že stromečky musí být pečlivě odstrojené. Na stromečku nesměli zůstat žádné háčky.

Podomní prodejce nabízel perlátor

Kolín – Na linku 156 bylo přijaté telefonické oznámení od obyvatel ulice Funkeho. „Uvedli, že se po domě pohybuje podomní prodejce, který zvoní na jednotlivé byty a nabízí perlátor k vodovodní baterii za 1000 korun," řekla tisková mluvčí kolínských městských policistů Helena Honkiszová.